Registrace

R&B

R&B je velmi populární hudební styl, který byl původně vytvořen Afroameričany. Jde pochopitelně o zkratku, která v sobě ukrývá už méně známé slovní spojení „Rhythm and Blues". A ač se jedná o hudbu velmi oblíbenou, nemůžeme zrovna říci, že by šlo o styl nový. R&B totiž vzniklo již ve 40. letech 20. století v USA a kombinuje v sobě prvky jazzu, gospelu a blues. V moderní době se však R&B stává něčím trochu jiným a začíná do něj rovněž vnikat i pop rock a spousta jiných stylů. Mezi typické představitele R&B patříval například Dr. John či Professor Longhair. Velký „boom" potom tato hudba zažila zejména v 80. letech, kdy se jejími prvky inspiroval Michael Jackson, Whitney Housten a třeba New Edition. V současné době krom toho můžeme R&B zaslechnout i v popových písních Justina Timberlake či Pink.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS