Registrace

Pop

Pop music, zkráceně pop, je hudební žánr charakteristický výraznou zpívanou melodií s akustickým doprovodem. Často právě pop označujeme jako takového následníka žánru rock & roll, a to proto, že se začal rozvíjet zejména po jeho ústupu na počátku 60. let minulého století. Pop obvykle bývá pro posluchače poměrně jednoduchý, s často opakujícím se rytmickým refrénem. Skladby jsou ve většině případů maximálně 4 minuty dlouhé a důraz je kladený především na efektivní nahrávání a využití techniky. Jako typické nástroje popu pak považujeme klasické trio – kytaru (akustickou i elektrickou), baskytaru a bicí. Od popu samotného rovněž můžeme odvodit minimálně dva další styly, a to pop rock a latin pop. Pop rock je jedním z nejoblíbenějších žánrů současné doby, a jak již z názvu plyne, propojuje v sobě prvky popu a rocku. Známými interprety této kombinace jsou například Alanis Morissette, Avril Lavigne či Coldplay. Co se latin popu týče, spousta lidí by si při vyslovení tohoto termínu vzpomněla na popu

Světová hvězda Ke$ha vydává 3. prosince 2012 své druhé album Warrior

Světová hvězda Ke$ha vydává 3. prosince 2012 své druhé album Warrior

Světová superstar Ke$ha vydává na labelu Kemosabe/RCA Records 3. prosince 2012 své druhé studiové album „Warrior". První singl „Die Young" má oficiální premiéru 25. září 2012 a od tohoto dne bude také k dispozici u všech digitálních poskytovatelů. Předobjednávky na album „Warrior" budou na iTunes spuštěny ke stejnému dni.

Zobrazit celý článek

ONE DIRECTION - Live While We’re Young

ONE DIRECTION - Live While We’re Young
22. září 2012 | Autor: Mirka Hudební novinky

Neautorizovaná a nekvalitní verze nového videoklipu Live While We're Young, která se včera ráno objevila na internetu, ukončila o 4 dny dřív šílenství fanynek a čekání na nový singl v současnosti nejoblíbenějšího boybandu světa One Direction. Kapela nechtěla, aby fanoušci poprvé zhlédli jejich nový singl ilegálně, tak se rychle rozhodli a vyslali vzkaz do celého světa ihned!!!

Zobrazit celý článek

Christina Aguilera vydává 12. listopadu 2012 nové album Lotus

Christina Aguilera vydává 12. listopadu 2012 nové album Lotus

Světová hvězda Christina Aguilera vydá 12. listopadu 2012 na labelu RCA Records své nové studiové album Lotus. První singl "Your Body", který napsal a zprodukoval hitmaker Max Martin, Shellback a Savan Kotecha, má světovou premiéru 17. září 2012, od kdy bude také k dispozici na iTunes i u ostatních digitálních partnerů.

Zobrazit celý článek

Pop-rocková formace Last Time připravuje videoklip. Než ho však vydá, připomene se fanouškům pomocí turné.

Pop-rocková formace Last Time připravuje videoklip. Než ho však  vydá, připomene se fanouškům pomocí turné.
6. září 2012 | Autor: Tom4sino Hudební novinky Koncerty

Tříčlenná kapela Last Time Vás rozhodně při poslechu jejich písniček nenechá klidně sedět. Všichni členové kapely pocházejí z Moravské Třebové a rozhodli se založit kapelu v roce 2006, kdy byli ještě mladí kluci. Od té doby se v kapele spoustu věcí změnilo. Nejen, že hudba a texty jsou stále kvalitnější, ale také v současné době již kluci vyrostli a stali se z nich, díky některým textům, lamači spousty dívčích srdcí.

Zobrazit celý článek

Mladinká kanadská hvězda GRIMES se tento podzim vrací do Prahy

Mladinká kanadská hvězda GRIMES se tento podzim vrací do Prahy
2. září 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Claire Boucher, rodilá Kanaďanka z Vancouveru vystupující pod uměleckým jménem Grimes přijede na podzim do Prahy. Na příval digitálních emocí se můžeme těšit 21. listopadu v Lucerna Music BaruJejí dětsky naivní hlásek smíšený s mnoha elektronickými souzvuky syntetických kláves ji vynesl do popředí současné elektronické a elektro-popové scény. Grimes se těší své popularitě i díky tomu, že svá první alba umístila volně ke stažení na internet.

Zobrazit celý článek

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS