Registrace

Metal

Slovo METAL se jako název žánru používá pro skupiny hudebních odnoží, které se postupem času odvodily z původního HEAVY METALU, který se vyvinul ze staršího rocku na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století. Základy položily hardrockové legendy jako Deep Purple nebo Led Zeppelin. V osmdesátých letech se metal dočkal největší divácké popularity, která zajistila velký komerční úspěch. O popularitu metalu se postaraly takové ikony, jako Black Sabbath, Judas Priest, Iron Maiden a již zmínění Led Zeppelin a Deep Purple.Kvalitu hudby, kterou tito velikáni vyprodukovali, potvrzuje jejich stálá obliba napříč všemi generacemi.

Hellenic Darkness Festival 2013 – řecký večer s ROTTING CHRIST a dalšími řeckými hrdiny!

Hellenic Darkness Festival 2013 – řecký večer s ROTTING CHRIST a dalšími řeckými hrdiny!
9. ledna 2013 | Autor: Heas Festivaly Akce v klubech

MetalGate vás zve na řecký metalový večer, na němž se představí line-up tří kvalitních spolků ze země v lénu bohů doplněný o dvojici štítonošů z řad tuzemských štik. Headlinerem celé akce bude slovutná athénská čtveřice ROTTING CHRIST, která se objevila již na loňském MetalGate Czech Death Festu, kde sklidila oprávněný úspěch za precizní a živelnou show. Málokdo by dnes řekl, že tato ikona začínala před takřka pětadvaceti lety coby grindcoreová kapela! Dnes disponuje unikátním zvukem, v němž jsou s umem zručného alchymisty smíchány ingredience ze světa death, black i gothic metalu.

Zobrazit celý článek

LEGENDÁRNÍ AMERICKÁ HC METAL FORMACE NA TURNÉ V ČR

LEGENDÁRNÍ AMERICKÁ HC METAL FORMACE NA TURNÉ V ČR
11. srpna 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Agresivní, precizní, procitěný, spravedlivý – několik symbolizujících přívlastků, které pasují na americké metal/HC pionýry PRO-PAIN. Od dob jejich prvního alba ´Foul Taste of Freedom´(1992) se PRO-PAIN stali jedním ze základních kamenů světové rockové scény. Jejich veleúspěšná více než dvacetiletá kariéra je donesla až do roku 2012, kdy díky nekonečnému reservoáru energie a invence mají stále co nabídnout fanouškům po celém světě!

Zobrazit celý článek

Arakain se chystá na největší koncert roku 2012

Arakain se chystá na největší koncert roku 2012
5. srpna 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

O tom, že kapela Arakain oslaví své 30. výročí se ctí a ve velkém stylu neměl snad nikdo pochyb. Jarní turné Arakain XXX Best of Tour s exkluzivním hostem Lucií Bílou bylo kompletně vyprodané a předčilo tak dokonce většinu očekávání. Není proto divu, že se fanoušci dočkají jeho pokračování v podobě největšího a zároveň jediného koncertu. Uskuteční se 26. října v Praze na výstavišti v Letňanech.

Zobrazit celý článek

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS