Registrace

Mandrage

Mandrage je populární plzeňskou pop-rockovou skupinou a za datum jejího oficiálního vzniku je považován rok 2001, aktivně však působí spíše až od roku 2004. Nejvíce Mandrage pravděpodobně proslavilo vydání alba „Hledá se žena" v roce 2009 a stejnojmenný pilotní song tohoto alba, který si získal (stejně jako celá skupina) obrovské množství fanoušků. Mandrage však tímto rozhodně nekončili a jejich popularita stoupala dál. V roce 2010 vyhráli kategorii Rock na Hudebních cenách Óčka, roku 2011 pak byli nominováni v hudební anketě Žebřík, kde se nakonec umístili na 3. místě. A právě tento rok byl pro skupinu Mandrage úspěšný i v jiném, vydala totiž další album s názvem „Moje krevní skupina" a vyhrála díky němu Cenu akademie populární hudby v kategorii Skupina roku. V současné době aktivně koncertují a účastní se festivalů, a to ve čtyřčlenném složení, do kterého patří Vít Starý, Mates Vorda, Josef Bolan a Michal Faitl.

Plzeňská kapela Mandrage dokončila novou desku

Plzeňská kapela Mandrage dokončila novou desku

Desku Siluety nahrála kapela Mandrage v pražském studiu Biotech pod dohledem producenta Ecsona Waldese. Přináší deset zbrusu nových skladeb, z nichž valnou většinu otextoval kytarista Pepa Bolan. Jeden text napsal Tomáš Belko, známý svou spoluprací se skupinami Sto zvířat nebo Lucie a jeden Míra Starý, otec zpěváka Víti Starého. V pořadí již čtvrté album Siluety bude k dostání od 8. listopadu.

Zobrazit celý článek

12. ročník Festivalu Okoř se koná už příští sobotu! Vystoupí Nightwork, MIG 21, David Koller, Marta Kubišová a další

12. ročník Festivalu Okoř se koná už příští sobotu! Vystoupí Nightwork, MIG 21, David Koller, Marta Kubišová a další
6. srpna 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Příští sobotu 18. srpna se ve 13:00 otevřou brány dvanáctého ročníku Festivalu Okoř. Kromě koncertních vystoupení nejoblíbenějších formací současné české hudební scény – Nightwork, MIG 21, Mandrage, David Koller, Anna K a dalších – se můžete těšit i na tradiční doprovodný program pro celé rodiny. Nejmenší se mohou zabavit vodním zorbingem, hrami v dětském sportovním koutku, ve stánku s hračkami a stavebnicemi. Pro ty větší, kteří přijedou autem, bude letos novinkově představen tester měření hladiny alkoholu v dechu certifikovanými přístroji.

Zobrazit celý článek

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS