Registrace

House

Hudební styl house (nebo také často house music) je populární elektronický žánr, který pravděpodobně vznikl na počátku 80. let 20. století v USA, v Chicagu. Všeobecně se jedná o styl velice rozšířený, krom toho, že má mnoho vlastních fanoušků, je žánr house produkován i na různých tanečních večírcích a diskotékách. Díky tomuto využití vlastně styl house i vznikl, slyšet bychom ho totiž prvně mohli právě na domácích párty, kde se začaly míchat vinyly a hudba se dala vyrábět doma, bez velkého hudebního vzdělání, a hlavně – bez hudebníků. Styl je založen převážně na monotónním 4/4 taktu s rychlostí 115 až 135 BMP a jeho základ vytváří většinou bicí automat, samozřejmě se ale připouští i mnoho oblíbených experimentů. Toto schéma měli vytvořit v New Yorku DJs, mezi kterými bychom našli jména jako Marshall Jefferson, Frankie Knuckles, DJ Pierre či Larry Levan a mnoho dalších. V současné době patří mezi velmi oblíbené producenty house zejména David Guetta či Steve Angello.

Koncert Swedish House Mafia v O2 aréně!

Koncert Swedish House Mafia v O2 aréně!
25. září 2012 | Autor: Tom4sino Koncerty

SWEDISH HOUSE MAFIA hrdě oznamují poslední světové turné One Last Tour. Po týdnu teček objevujících se ve všech možných městech po světě, čítajících přes 20.000 umístění od letadel až po projekce; po týdnu, kdy se fanoušci na celém světě spojili a objevené tečky sdíleli na Twitteru, byla konečně data turné odhalena. One Last Tour pokryje celou zemi – bude to vůbec nejrozsáhlejší a nejextravagantnější turné začínající 16. listopadu v Dubaji. Kapela bude cestovat napříč kontinenty, poprvé navštíví také Indii, Rusko a Jihoafrickou Republiku.

Zobrazit celý článek

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS