Registrace

Hip Hop

Hudební styl Hip Hop a kultura s ním spjatá se poprvé objevily v černošských ghetech v americkém Bronxu a Los Angeles na počátku sedmdesátých let dvacátého století, jako střet již zakořeněné afroamerické a přistěhovalecké jamajské kultury. Právě Jamajčané byli zvyklí vkládat do svých písní krátké mluvené vsuvky. Tento styl se hojně rozšířil po státech a později expandoval do celého světa společně s kulturou pouličního umění a Hip Hop módou. Stavebním prvkem tohoto stylu je mixování hudby (DJ-ing) a mluvené slovo v nepravidelných rýmech známé jako rap (MC-ing). Zpravidla útočné, až vulgární texty plné násilí, drog, sexu a nezákonnosti. Rapování bylo zpočátku doménou pouze černochů, toto pravidlo prolomil až legendární raper Eminem. S Hip Hopem je také úzce spjat pouliční tanec s bojovými prvky tzv. break dance. Tento styl se těší v současnosti velké oblibě především u mladé generace posluchačů a to i v České republice a na Slovensku, kde vznikla celá řada Hip Hop uskupení, chcete-li crew.

Podzimní díl HIP HOP 4EVER!

Podzimní díl HIP HOP 4EVER!
3. října 2012 | Autor: Tom4sino Akce v klubech

Podzimní díl legendární akce HIP HOP 4EVER! se uskuteční v pátek 19. října 2012 a samotná akce bude velkou slavnostní otvíračkou zbrusu nového klubu! Ten se bude jmenovat New Imperium Music Club a 19. října 2012 otevře své brány na adrese Náměstí Benedikta Rejta 2300 v Lounech. Jedná se o zrekonstruované prostory bývalého Yorku a start této velkolepé otvíračky bude úderem 21:00 a pojede se jako vždy do prvních ranních vlaků/busů

Zobrazit celý článek

Legendární FX Bounce! noc oslaví již tento čtvrtek 27.9.2012 své 7. narozeniny!

Legendární FX Bounce! noc oslaví již tento čtvrtek 27.9.2012 své 7. narozeniny!
26. září 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Akce v klubech

Když v září roku 2005 odstartovaly v pražském klubu Radost FX pravidelné čtvrteční urban music noci s názvem FX Bounce!, nikdo tou dobou netušil, že se z nich během několika let stane dlouhodobě nejnavštěvovanější a nejrozjetější urban music párty v Čechách. Uplynulo neuvěřitelných 7 let a FX Bounce! noc oslaví již tento čtvrtek 27. 9. 2012 své 7. narozeniny! Druhý den je volno (pátek 28/09 státní svátek), tak to přijď s námi rozparádit!

Zobrazit celý článek

RADKU „GIPSY“, PALEC NAHORU!!

RADKU „GIPSY“,  PALEC NAHORU!!
10. září 2012 | Autor: Lela Hudební novinky

Radek Banga ze skupiny Gipsy.cz je zapojen do projektu „Když chceš, tak to dokážeš!". Ptáte se, proč zrovna on? Kdo víc by mohl vyprávět žákům základních a škol o životě? Životě s problematickým rodinným zázemím, o životě s předsudky a slovy jako diskriminace, šikana, rasismus!? 

Zobrazit celý článek

Far East Movement vábí fanoušky na zítřejší koncert v Roxy

Far East Movement vábí fanoušky na zítřejší koncert v Roxy
16. července 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Praha, 16. července – Far East Movement přijedou už zítra uchvátit Prahu – své hitovky představí v úterý 17. července v pražském klubu Roxy. Speciálními hosty večera budou Ben Cristovao a The Glowsticks, feat. DJ Castor, kteří show odstartují. O tom, že si čtveřice asijsko-amerických electrohoperů nemohla vybrat lepší předskokany, není pochyb. 

Zobrazit celý článek

Hip-hopové legendy The Roots přijedou do Prahy 7. srpna

Hip-hopové legendy The Roots přijedou do Prahy 7. srpna

Pozor pozor, důležitá informace pro fanoušky legendární kapely The Roots! Management kapely z technických důvodů oznámil posunutí koncertu z původního data, 6.8., na úterý, 7.8. Již zakoupené vstupenky jsou i nadále platné, lokace koncertu zůstává stejná. The Roots se představí v Praze 7. srpna v Lucerna Music Baru!

Zobrazit celý článek

AFU-RA (USA - hip-hop) - nové album legendárního amerického hip-hop MC

AFU-RA (USA - hip-hop) - nové album legendárního amerického hip-hop MC

Praha, 17. 2. 2012 – Pokud jste fanouškem hip-hopu, určitě jste slyšeli o legendárním americkém MC Afu-Ra. Tato hvězda undergroundového rapu vydává 17. 2. 2012 své nové album "Body of the Life Force part 2", jehož produkci si vzali na starost Custo & Johnny Carbon z Digital Cut. Jistě budete souhlasit s tvrzením, že nová deska potřebuje pořádně pokřtít.

Zobrazit celý článek

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS