Registrace

Folk

Folk je hudební žánr, který koření především v anglosaských zemích a z angličtiny bychom ho mohli přeložit jako „lid". Přesněji je tím myšlena anglosaská lidová píseň a z toho se poté odvozuje žánr folk spíše jako styl amatérský, lidový. Neměli bychom se ale nechat zmást – folk je totiž zároveň součástí hudebního stylu mnoha populárních skupin, u kterých rozhodně o amatérství hovořit nelze. Ze světových profesionálních hudebníků moderního folku bychom mohli vybrat třeba Boba Dylana, který se mimo to výrazně projevil i v rockové, bluesové a country tvorbě. Dále je to třeba Tim Hardin, který se proslavil díky hudebnímu festivalu Woodstock. Co se týče českých písničkářů, rozhodně by nám společně s folkem měla naskočit jména jako Karel Kryl, Jaromír Nohavica, Karel Plíhal či třeba i Tomáš Klus.

Tajný měsíc mezi říjnem a listopadem - LISTOLET

Tajný měsíc mezi říjnem a listopadem - LISTOLET
29. září 2012 | Autor: Mirka Hudební alba Hudební novinky

Debutové album Listolet vyšlo 27.9. v hudebním nakladatelství Indies Scope. Album stojí na folkrockovém základu, doplněném o jemnou elektroniku a melodické dechové linky. Přes překypující barevné aranže však Listolet nezapře své folkové kořeny a staví především na síle prostých písniček. Listolet natočili Tomáš Háček a Kuba Navrátil. Kromě nich na albu účinkuje také několik ctěných hudebních hostů, mimo jiné Michal Procházka (Mako!mako) na basovou kytaru. Pestré desetipísňové album s podtitulem "něco velkým, něco dětem" vás unese do poetických podzimních obrazů, aby vás vždycky v pravý čas vytáhlo nějakou veselou hudební vylomeninou z nostalgie zpět. Listolet je ideální muzikou pro letošní podzim.

Zobrazit celý článek

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS