Registrace

Electro

Tento hudební žánr spatřil světlo světa v osmdesátých letech minulého století. Za stvořitele electra neboli electro-funku je obecně považováno německé uskupení Kraftwerk. To začalo produkovat na svou dobu revoluční hudbu pomocí bicích automatů a syntetizátorů zvuků a tónů. Silný, přerušovaný rytmus doplňovaný robotickým rapem a elektronicky upravenými zvuky. To je stručná charakteristika tohoto futuristického hudebního stylu. Ve futuristicko-technologickém duchu se nesly i motivy hudebních klipů a image těchto kapel. Klasickými electro skupinami jsou například Afrika Bambaataa, Planet Patrol, Mantronic, Man Parrish, Thomassem Dolby, Jonzum Crew a další. Postupem času se od tohoto stylu oddělila řada mladších odnoží, které do electra přinesly další nové prvky.

Mladinká kanadská hvězda GRIMES se tento podzim vrací do Prahy

Mladinká kanadská hvězda GRIMES se tento podzim vrací do Prahy
2. září 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Claire Boucher, rodilá Kanaďanka z Vancouveru vystupující pod uměleckým jménem Grimes přijede na podzim do Prahy. Na příval digitálních emocí se můžeme těšit 21. listopadu v Lucerna Music BaruJejí dětsky naivní hlásek smíšený s mnoha elektronickými souzvuky syntetických kláves ji vynesl do popředí současné elektronické a elektro-popové scény. Grimes se těší své popularitě i díky tomu, že svá první alba umístila volně ke stažení na internet.

Zobrazit celý článek

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS