Registrace

AC/DC

Málokterý milovník hard rocku či heavy metalu by se obešel bez alespoň občasného poslechu australské skupiny AC/DC, a snad každý někdy musel slyšet jejich průkopnický hit „Highway to Hell". Na úplných počátcích AC/DC stáli bratři Angus a Malcolm Young. Ti tvrdí, že název vznikl v okamžiku, kdy uviděli na šicím stroji sestry právě tento nápis. A co to vlastně znamená? Jde o zkratku termínu "alternating current/direct current", což bychom do češtiny přeložili jako „střídavý proud/jednosměrný proud". Během svého působení prošli AC/DC několika změnami sestavy. Zpěvák Bon Scott roku 1980 zemřel na otravu alkoholem, což se chvíli zdálo být i důvodem k trvalému ukončení činnosti. Naštěstí byl ale vybrán člen nový – Brian Johson. AC/DC tak i přes bolestnou ztrátu pokračovali ve své slibné kariéře a ještě ve stejném roce vydali jejich nejúspěšnější album s názvem „Back in Black". Zároveň je toto album AC/DC i druhým nejprodávanějším v celé hudební historii.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS