Registrace

Zpěvačka ELIS dobývá americko-britské hitparády

Zpěvačka ELIS dobývá americko-britské hitparády
18. října 2014 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Ostravská zpěvačka Elis, vlastním jménem Eliška Mrázová, na sebe loni upozornila svým debutovým albem Shubidu a letos účastí v televizní soutěži Hlas Československa. Dostala se v ní až do semifinále, což výrazně přispělo k jejímu zviditelnění na české hudební scéně.  Elis nejen zpívá a komponuje, ale ovládá i hru na celou řadu hudebních nástrojů – ukulele, klavír, kytara, akordeon, harfa. Jejímu zpěvu dominuje především moderní americký feeling, v jejích písních ale najdete i ohlasy reggae rytmů nebo latiny.

Již jako devítiletá zpívala v dětském operním sboru Národního divadla moravskoslezského, hrála například v představeních Jakobín, Řecké pašije nebo Kolotoč. V patnácti se Elis dostalo cti spolupráce se známým baskytaristou a zpěvákem Fernandem Saundersem, který hrál např. s Ericem Claptonem, Suzanne Vega, Lou Reedem atd., na jeho novém CD Plant s Seed, kde nazpívala vokály a duet „I am no Angel". O rok později se společně představili na mezinárodním festivalu Colours of Ostrava. Fernando věnoval Elišce na svém CD jednu skladbu, a to: "I can´t live without you."

Rok 2011 byl pro Elis významným milníkem v její kariéře. Zazářila na mezinárodní pěvecké soutěži GOLDEN LUTE 2011, kde obsadila 2. místo. Především však získala pozornost svým prvním autorským singlem s názvem: „Depressing Valentine´s", se kterým se dokonce dostala do hitparády radia Kiss Morava a hitparády Music Chart Top, ve které později zabodovaly i další 2 skladby.

Portugalský režisér a scénárista Antonio Pedro Nobre vytvořil k písni Depressing Valentine´s poutavý videoklip a tím se odstartovala dlouhodobá spolupráce, kdy pod jeho taktovkou vznikly i další videoklipy k Eliščiným písním z jejího debutového CD Shubidu, které vydala koncem roku 2013. Toto album obsahuje 10 ryze autorských skladeb a jeden již zmíněný duet: „I can't live without you" od Fernanda Saunderse.

Na CD najdeme další dva duety a jedno trio. První duet s Markétou Konvičkou: „Bye bye" a druhý duet: „Unfaithful man" s Martinem Chodúrem. Trio: „Working freak" s Markétou Konvičkovou a Danielem Mrózkem z hlasu Československa je zajímavým spojením tří různorodých hlasů.

CD je multižánrové, a bylo k němu vyrobeno hned několik videoklipů:
Elis & Martin Chodúr - Unfaithful Man
Elis - Shubidu
Elis - Poslední psaní
Elis, Teresa Polk - Letter to Mom
Elis - Feel Sorry For You
Elis & Markéta Konvičková - Bye, bye
Elis - Depressing Valentine´s

Elis také s úspěchy komponuje - napsala například písničku pro Martina Chodúra, Markétu Konvičkovou či Daniela Mrózka. Její tvorba oslovila i Karla Gotta, který ji požádal o kompozici jeho nového singlu.

Elis složila také úvodní píseň: „Češi jaksepatří", k pohádkovému animovanému seriálu: „Staré pověsti české", který se vysílal na CS MINI a úspěšně spolupracovala s dalším dětským pořadem, tentokráte s pořadem „Draci v hrnci" z dílny České televize, programu ČT:D, ke kterému složila úvodní znělku. Další televizní tvorba na sebe nenechala dlouho čekat a v roce 2014 nazpívala úvodní a závěrečnou písničku k pořadu Malovaná čítanka pro pořad televize ČT:D.

Elis rovněž neúnavně koncertuje. Za zmínku stojí nejvýznamnější z nich: v červenci 2012 zpívala Elis na Velehradě před 40-ti tisíci posluchači v rámci setkání na Dnech lidí dobré vůle. V letošním roce opět na tomto setkání koncertovala se svojí skupinou, a navíc také publiku zazpívala v triu Ewa Farna & Elis & Markéta Konvičková.
Velmi úspěšný byl rovněž koncert v hudebním Studiu 1 Českého rozhlasu Ostrava a koncert v rámci Majálesu 2014 v ostravské scéně „Gong"

Elis spolu s Markétou Konvičkovou byly hostem Marie Rottrové na sérii šesti jejich vánočních koncertů.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS