Registrace

Zemřel zpěvák skupiny Visage Strange

Zemřel zpěvák skupiny Visage Strange
23. února 2015 | Autor: Redakce Napařbě.cz

Ve věku 55 let zemřel průkopník hudebního stylu new romance a zpěvák britské skupiny Visage z 80. let Steve Strange. Hudebník, který se v minulosti potýkal se závislostí na kokainu, podlehl ve spánku infarktu při pobytu v Egyptě. 

Velšan Strange, vlastním jménem Steven John Harrington, tvrdil, že se začal zajímat o hudbu, když zhlédl v roce 1976 koncert Sex Pistol. Vstoupil do služeb manažera této punkové legendy Malcolma McClarena. Poté založil klub Blitz, který se stal kolébkou novoromantiků jako Duran Duran, Spandau Ballet, Boy George či Culture Club.

Skupina Visage na MS v letech na lyžích - HarrachovSkupina Visage na MS v letech na lyžích - Harrachov

Strangeho skupina Visage vznikla v roce 1979 a po světě se proslavila především hitem Fade To Grey z roku 1980. Skupiny vydala v roce 2013 nové album a loni novou verzi této úspěšné písně.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS