Registrace

Zemřel známý DJ Jan Boček - DJ BOCCELLI

Zemřel známý DJ Jan Boček - DJ BOCCELLI
18. července 2014 | Autor: Redakce Napařbě.cz

Lidé, kteří se v pohybují kolem hudby, se zahalili do smutku. Zemřel totiž mistr zvuku, který řadu let působil u mixážního pultu rádií Signál a Kiss Delta. Mladí lidé jej však znali hlavně pod přezdívkou Boccelli, coby DJ na diskotékách. V pouhých 36 letech spáchal sebevraždu. Přátelé pro Jana Bočka uspořádali sbírku, chtějí mu s pomocí vybraných peněz zařídit plnohodnotný pohřeb. Založili proto i facebookovou stránku a bankovní účet.

Jan Boček se narodil v Jablonci nad Nisou. Během působení na polygrafickém učilišti v Rumburku se poprvé dostal o víkendu jako 15letý na diskotéku, kde s údivem pozoroval, jak vypadá a funguje kompaktní disk. Dva týdny nato, v listopadu 1993, začal zkoušet práci za mixpultem.

DJ BOCCELLI - Honza BočekDJ BOCCELLI - Honza Boček

Počátkem 1994 se konal konkurz do mladého svižného severočeského rádia. V březnu 1994 začalo už v 15 letech jeho první vysílání. Od té doby přicházely nabídky hraní po diskotékách v regionu. Neunikly mu například Music Club Posilovna, Diskotéka Bílý kámen, Calypsso Lysá a dalších cca 90 míst.

Působil v rádiích Euro K 1994 – 1996, Rádio Delta 1996 – 1998, Rádio Crystal 1998 – 2000, Rádio Euro K 2000 – 2001 a od roku 2001 na Kiss Deltě a Signál Rádiu do nedávné doby.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS