Registrace

Vltava zahraje s novým saxofonistou na letních scénách

Vltava zahraje s novým saxofonistou na letních scénách

Legendární skupina Vltava připravuje v příštích dnech tři vystoupení na letních pódiích. Již tento čtvrtek 24.7. navštíví kapela České Budějovice, v příštím týdnu bude koncertovat v Plzni a v Praze. Nástrojové obsazení Vltavy opět obohacuje saxofon i flétna, s novým členem Ondřejem Klímkem se vrací ke svému typickému zvuku, jakým se zapsala do povědomí již na začátku svého působení. Příznivci skupiny se mohou těšit nejen na původní sound, ale - kromě nově aranžovaných novinek - také na početnější zařazení starších skladeb.

Po odchodu kytaristy Petera Bindera se novým členem Vltavy stal hráč na dechové nástroje Ondřej Klímek, jehož přítomnost posílí také vokální složku, tedy další z poznávacích znamení skupiny. Absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka Ondřej Klímek se narodil 15. srpna 1988 v moravskoslezském Frýdku-Místku. První hudební praxi získal při působení ve folklórním souboru Ostravička a tanečním orchestru Šuba duba band pod vedením Milana Michny. V současné době vystupuje například v doprovodných kapelách Kamila Střihavky, Petra Koláře či ve skupině BSP (Baláž, Střihavka, Pavlíček). 

Personální změny se promítnou i do nadcházejícího koncertního repertoáru Vltavy. „Můžu slíbit, že starší skladby budou na koncertech vždy bohatě zastoupeny a že je budeme nyní více obměňovat. Nejdříve to bude asi Blanokřídlý výtah, Smutný příběh Váni, Opilá kráska, Šťastnej jako trám a další", uvedl hlavní představitel skupiny Robert Nebřenský. „Pro vývoj kapely jsou ale nejdůležitější nové písničky a ty budeme dále průběžně zařazovat", dodal. V příštím roce je zároveň v plánu dokončit nové album.

Nejbližší koncerty:
24.7. 20:30 České Budějovice – Central Park Slavie
30.7. 21:00 Plzeň – Zach´s Pub
31.7. 19:00 Praha – Střelecký ostrov (předprodej http://www.ticketstream.cz/)

Obsazení skupiny:
Robert Nebřenský – kytara, zpěv
František Svačina – klávesové nástroje
Tomáš Uhlík – baskytara
Ondřej Klímek – dechové nástroje
Ondřej Pomajsl – bicí

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS