Registrace

Ty Syčáci 11. 10. v klubu Mersey

Ty Syčáci 11. 10. v klubu Mersey
20. září 2012 | Autor: Tom4sino Akce v klubech

Alternativní brněnská skupina Petra Váši Ty Syčáci se chystá do Brna. Ve čtvrtek 11. 10. 2012 se představí v jednom z nejstarších brněnských klubů - klubu Mersey, který letos oslaví 19 let své existence.

Kapela Ty Syčáci

Kapela vznikla v roce 2000 z iniciativy Petra Váši, jedné z nejpozoruhodnějších postav české alternativní scény. Váša je výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem (on sám tento styl, který jej proslavil už při sólovém vystupování, nazývá „fyzické básnictví"). Jeho spoluhráči v kapele Ty Syčáci jsou kytarista Petr Zavadil a baskytarista Tomáš Fröhlich (ex Pluto). Kapela plní české kluby už osmým rokem. Nad hudebním zařazením Těch Syčáků si lámala hlavu řada kritiků: jejich styl se jakémukoli škatulkování vzpírá. Rámcově se dá říci, že zahrnuje prvky rocku, jazzu, moravského folklóru a world music. Možná právě díky této nezařaditelnosti představuje publikum Syčáků doslova průřez mezi generacemi – od středoškoláků po zasloužilé milovníky klasického kytarového rocku.

Ty SyčáciTy Syčáci

Základem obsazení skupiny Ty Syčáci je kytara, baskytara a zpěvy, doplněné perkusemi, ale i balalajkou, desetistrunným stickem a minidiskem. Na svém kontě mají zatím 6 desek.

Ty Syčáci diskografie

  • Máj v dubnu, 2000, Indies Records – cena Žlutá ponorka
  • Lék & jed, 2001, Indies Records
  • Samota, Sláva, Smrt a Spása, 2002, Indies Records
  • Lišák je lišák, 2005, Indies Records – 2 CD
  • Bum Bum Bum (To nejlepší a bicí), 2007, Indies Happy Trails Records
  • Krása, 2010, Indies Happy Trails

Největšími devízami Těch Syčáků je nekompromisní, ostrý styl a vytrvalost ve ztvárňování vlastních představ. Co platilo pro fyzického básníka Vášu, platí i pro kapelu: nepřizpůsobuje se žánrům, ale sama si je vytváří. Určitě si nenechte ujít!

www.mersey.cz, www.tysycaci.cz

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS