Registrace

Toxique zabodovali

Toxique zabodovali
10. července 2009 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Toxique zabodovali na francouzském hudebním festivalu Europavox, připravují se na natáčení koncertního DVD. Mezitím však na ně čekají známé letní hudební scény v Čechách i na Slovensku.

Po velkém finále v únětickém Kravíně, kde zakončili úspešné jarní turné DeTox Toxique (22.5.) si kapela odstěhovala gauč se stolkem a dalšími nezbytnými proprietami na francouzský hudební festival Europavox (Clermont-Ferrand, konec května). Přijeli, byli viděni a „vítězili“, tak by se dal stručně charakterizovat jejich hudební výlet. Sklidili obrovský ohlas nejen ze strany posluchačů, ale i producentů. Slovy chvály nešetřili francouzští organizátoři, kteří Toxique charakterizovali jako nejaktuálnější a neúspěšnější kapelu z české delegace. A tak Toxique hned raději pozvali na podzimní evropský festival ve švédském Stockholmu.

V Belgii a Holandsku už začínají posluchači místních rádií objevovat první singl Two Sides z alba Toxique (např. Radio Pajottenland, Helmond gaat Hollands, FM Brussel).

Tím však výčet aktivit toxických Toxique v čele s charizmatickou Klárou Vytiskovou nekončí.

Obývák si postaví na pódiích vybraných letních hudebních akcích, odskočí si i na Slovensko.

V hlavách však už plánují natáčení jejich koncertního a vůbec prvního DVD. Termín je naplánován na začátek září, místo je známé a dnes již tradiční – Kravín v Úněticích. Jinak by vše mělo být velmi netradiční, avšak stále v duchu Toxique. Je nanejvýš pravděpodobné, že na něm už bude nějaká „vlaštovka“ i z plánovaného druhého CD, kterou však jejich příznivci už znají z koncertů.

Následovat by mělo podzimní koncertní turné po Čechách i Moravě.

Letní koncerty skupiny Toxique:

  • 11.7. Bojnice, Slovensko
  • 15.7. Óčko Music Club, Nadace Domov, Praha
  • 17.7. Motománie, Liberec
  • 31.7. Šterkovna Music Open, Hlučín
  • 31.7. Mikulov
  • 1.8. Porciunkuli, Hostinné
  • 14.8. Rockshock, Vyškov
  • 15.8. Mezinárodný hudobný festival, Žiar nad Hronom, Slovensko
  • 20.8. Střelák, Praha
  • 28.8. Valdštejnská lodžie, Jičín
Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS