Registrace

Skupina Contrix se představuje

Skupina Contrix se představuje
8. července 2014 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební recenze

Na stránkách Na Pařbe.cz dnes představujeme skupinu Contrix. Počátky kapely bychom mohli spojovat s datem 18. 4. 2013. Tehdy nebylo zřejmé, jaká bude její budoucnost a podoba, ale o možnosti její existence se začalo intenzivně jednat. Contrix se rodí dne 21. 5. 2013. Tehdy novorozeně dostává jméno. Levou část novorozence utváří Concentus. Pravou pak Aeneatrix. Zatímco CONTRIX z tohoto spojení zůstává zjevné, centusaenea tam někde také je, ale do popředí se nedere.

Pravá historie hudební skupiny Contrix se však začíná psát s počátkem roku 2014. Přesně k 1. 1. 2014. Aby se to lépe pamatovalo a taky proto, že se na tom dohodla kapelní většina. A v plánu je dosáhnout světového věhlasu do 31. 12. 2023, kdy začne kapela odcházet z hudební scény podobně, jako například Olympic.....

Členové kapely jsou muzikanti značného věkového rozpětí. K obdobnému rozpětí dochází i v oblasti hudebního vkusu a názorů. Ve snaze určit styl, který bude pro hraní kapely typický, a který se projeví na jejím zvuku, diskutovalo se o tom, jakému žánru je hudební projev muzikantů nejvíc podobný.

Žádnou přesnou škatulku jsme sami neobjevili, respektive jsme se na ní neshodli. Kapelník pronesl cosi o tom, že jeho styl hraní na kytaru zřejmě nejlépe vystihuje slovní spojení HEAVY CAMPFIRE JAZZ ROCK. A protože je to kapelník, bylo tím vše podstatné vyřešeno. Tečka. Na výsledné podobě skladeb se asi nejvíce podílí rock, blues, folk, pop, jazz, vše přefiltrované českou kotlinou.

Tvorbu skupiny včetně písniček a i videoklipů naleznete zde:
http://bandzone.cz/contrix

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS