Registrace

Rozhovor s Garethem Emerym

Rozhovor s Garethem Emerym

Transmission se nezadržitelně blíží a s ní i druhá letošní návštěva Garetha Emeryho v České republice. Gareth před pár týdny zazářil jako jeden z headlinerů festivalu Pleasure Island, ale protože jeho základna fanoušků roste i u nás každým dnem, bude tento sympatický Brit patřit i k hvězdám letošní podzimní halové události - Transmission.

Garetha jsme i tentokrát velmi důkladně vyzpovídali a tady je výsledek:

Garethe, aktuálně máš na trhu zbrusu novou kompilaci s názvem “The Sound Of Garuda: Chapter 2“, na které najdeme i dva Tvoje nové singly. Co nám k ní řekneš? Na tuhle desku jsem velmi pyšný. Byl to ale velmi složitý proces. Jsou na ní jen samé exkluzivní kousky, který byly napsány a natočeny na mé vyslovené přání a poptávku. Navíc všechny skladby budou k nalezení pouze na této kompilaci, aby šlo o naprostou exkluzivitu!

Takže ani nebylo tak složité vybírat skladby? Prostě jsi čekal, co dostaneš za materiál… Přesně. Několika svým přátelům DJům a producentům jsem řekl, že bych byl moc rád, kdyby pro moji novou kompilaci něco složili. Zároveň jsem jim i dal volnou ruku, že mohou i trošku experimentovat. Když jsem pak jednotlivé skladby složil v set, byl jsem z výsledku naprosto nadšený. Celá kompilace má úžasnou a naprosto jedinečnou atmosféru…

Co je pro Tebe do diskografie zásadnější položkou. Autorské album nebo kompilace? To se takhle asi nedá posuzovat. Snažím se maximálně uspokojit všechny své fanoušky, kteří mě v práci velmi inspirují. Někteří mi třeba říkají, že moje kompilace z roku 2009 je tím nejlepším, co kdy slyšeli, jiní se zase dožadují co nejdříve vydání dalšího autorského alba. Myslím, že to zatím rozložuji spravedlivě, protože v současné době pilně na nové desce pracuji.

Takže nezahálíš? Nikdy, i když jsem na cestách, většinu svého volného času věnuji práci na nových skladbách.

Minulý rok si vydal autorské album “Northern Lights“, které letos dostalo i remixovou podobu. Jak jsi spokojený s tím, co DJští přátelé udělali s Tvými skladbami? Jsem maximálně spokojen. Všichni odvedli naprosto úžasnou práci. Ty remixy jsou hodně pestrý a každý z remixérů do nich dal část sebe. Asi bych ani nedokázal jmenovat nějaký oblíbený kousek, všem ale patří můj velký dík a obdiv.

Ještě jednou se musím vrátit k Tvé nedávné spolupráci s Britney Spears. Tvá a její produkce jsou od sebe kilometry vzdálené, jak k tomuto spojení vůbec došlo? Prostě přišla nabídka ze strany managementu. Je mi jasný, že mnoho lidí se na Britney Spears dívá přes prsty, ale budeš se divit, tahle spolupráce pomohla hodně nám oběma. Díky mě se fanoušci trance začali alespoň trochu jinak dívat na její produkci a mnoho fanoušků Britney si pro změnu poslechlo moje hity jako například “Sanctuary“. Následně mi psali na facebooku nebo na Twitter a chválili moji hudbu. Tyhle věci fakt potěší…

Když už zmiňuješ facebook, jak moc máš tyhle vymoženosti rád? A staráš se o svůj profil sám? Hodně příspěvků vkládám sám, především pokud jde o nějaké aktuality, jako posunutí vystoupení, zpoždění mého letu, atd. Co se týče mé produkce, tak odkazy na singly, videoklipy či nové tituly vkládá management. Za tuhle možnost být v kontaktu s fanoušky po celém světě přes sociální síť jsem šťastný, velmi si vážím všech názorů, připomínek a podnětů k mojí práci…

Nevnímáš tyhle věci tak trochu jako nebezpečí, díky kterému lidi ztrácejí soukromí? To určitě, člověk musí být v těchto věcech velmi opatrný, co všechno tam vkládá. Já se omezuji především na profesní příspěvky, ale i tady platí, že míň je někdy víc. Pamatuju si, že jsem třeba napsal něco ve smyslu “Dneska je příšerná zima, už abych měl to vystoupení za sebou“. Hned mi přišlo několik komentářů, abych byl rád, že mohu hrát na tak úžasném festivalu, že jsem hodně dobře placený, tak ať jim nervu tyhle moje názory, atd. Hodně jsem se tehdy zamyslel a od té doby jsem opravdu hodně opatrný, co například na facebook vložím.

Fanoušci jsou velmi vnímaví, viď? Určitě, nic se nesmí přehánět. Taky se snažím omezovat takovéto hecování, aby mi dali hlas v té či oné anketě. Myslím, že tohle může obraz DJů v očích svých fanoušků velmi rychle poškodit. Na druhou stranu je to zase příjemná cesta, jak svým fanouškům rychle něco vrátit za jejich podporu. Nejde jim jenom cpát “Kup si moje CD, přijď na mojí show, atd, “. Je velmi nutná a zároveň i logická zpětná vazba typu “Díky Vám, tady máte zadarmo můj nový singl nebo podepsaná CD, atd…“ Vše je třeba správně vyvážit!

Když si vzpomenu na Tvoje první vystoupení v Čechách, byl jsi jedním z mnoha. Letos v srpnu jsi byl již headlinerem jednoho z pódií na Pleasure Island. V listopadu budeš součástí line-upu na Transmission. Uvědomuješ si, co se všechno za ty poslední měsíce odehrálo? Možná stále úplně ne. Jsem nadšený a velmi šťastný, jak to vše v současné době funguje. Je až k nevíře, kde všude jsem hrál a jak moc cestuju. Není ničím výjimečným, že za odpoledne a večer hraju na dvou či třech různých akcích ve třech různých zemích. Občas ani sám nevím, co mě následující dny čeká. Ale od toho mám svého managera (smích).

Máš raději malé akce, kde lidi přijdou jen a pouze kvůli Tobě, nebo dáváš přednost velký festivalům a halovkám? Obojí má něco do sebe a na každém zažíváš úplně jiný pocit. V klubu nikdy nebudeš mít desetitisícové masy euforicky pařících, ale nikdy zase nedocílíš toho osobního kontaktu s fanoušky jako v malém klubu. Nemohu tedy něco preferovat, obojí mi přináší své…

Jaká vystoupení považuješ pro letošní rok za ta nejdůležitější? Určitě jich je hned několik – Ultra Festival v Miami, Creamfields a samozřejmě, že se strašně těším na Transmission (velký úsměv a mrknutí oka).

To mi taky. Máš na závěr nějaký vzkaz pro fandy v Čechách a na Slovensku? I když to zní možná neoriginálně, strašně jim chci poděkovat za jejich podporu, velmi si jí vážím a moc se těším na další návštěvu Čech a na Transmission, kde to pořádně roztočíme…

Připravil Jaromír Koc

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS