Registrace

Rock for People

Rock for People
21. června 2009 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Kompletní program zveřejnil v těchto dnech festival Rock for People. I když může ještě doznat drobných změn, pilíře jednotlivých dní jsou jasné: v pátek 3. července, na Večírku pro nedočkavé, patří k nejzvučnějším jménům světoznámý trumpetista LACO DECZI.

Kompletní program zveřejnil v těchto dnech festival Rock for People. I když může ještě doznat drobných změn, pilíře jednotlivých dní jsou jasné: v pátek 3. července, na Večírku pro nedočkavé, patří k nejzvučnějším jménům světoznámý trumpetista LACO DECZI. Sobota 4. července bude ve znamení premiérových vystoupení ARCTIC MONKEYS nebo metalistů ze STATIC-X. Neděle 5. července se oblékne do černé a bílé – pořadatelům se podařilo koncentrovat hned šest skupin vyznávajících žánr ska, s vrcholem v podobě nočního koncertu španělských oportunistů SKA-P. Ska vyváží třeba rozháraní romantici THE KOOKS. Silnou sestavu pak nabídne pondělí 6. července: PLACEBO, BLOC PARTY, GOGOL BORDELLO nebo UNDERWORLD bezesporu reprezentují „to nejlepší nakonec“. Další informace a podrobný line-up na www.rockforpeople.cz.

„Souběžně doplňujeme i seznam tuzemských kapel. Vyšli jsme vstříc fanouškům, kteří volali například po THE PROSTITUTES, FAST FOOD ORCHESTRA, PRAGUE SKA CONSPIRACY nebo 1000 C, “ říká dramaturg festivalu Petr Fořt z pořádající Ameba Production. Sbírku zahraničních „trofejí“ letošního Rock for People pak rozšíří ještě francouzští SCRATCH BANDITS CREW – čtveřice DJ´s-performerů. „Jejich set je nejen ojedinělým zvukovým, ale i vizuálním zážitkem. V podstatě jde o nový druh kreativního umění, “ popisuje spolupořadatel Michal Thomes.

Šanci pořídit levnější vstupenky na festival mají zákazníci společnosti T-Mobile. V pondělí 1. června odstartoval na www.t-music.cz prodej „Lístků v mobilu“ – jeden lze koupit za 1040 korun, tedy o 300 korun levněji než v běžném předprodeji. Každý zákazník si může koupit až dva lístky. Tím však nabídka operátora nekončí – každý lístek bude po objednání na internetu a zaplacení doručen formou MMS přímo do mobilního telefonu.

Programové i organizační novinky jsou průběžně zveřejňovány na www.rockforpeople.cz, kde lze nalézt také podrobný line-up. Generálními partnery letního Rock for People, který se v Hradci Králové uskuteční od 4. do 6. července, jsou Česká spořitelna a T-Mobile pod značkou t-music.

Kapely Fast Food Orchestra a PRAGUE SKA CONSPIRACY přivítají především příznivci ska, rocksteady či reggae. Obě formace se nedávno utkaly v Noci s Andělem v bratrovražedném souboji o zájem Akademie populární hudby. Z masakru vyšli vítězně Prague Ska Conspiracy, jejichž Life On Ropes bylo vyhlášeno nejlepším tuzemským Ska a Reggae albem roku 2008. Původně vznikli jako instrumentální kapela se zaměřením na tradiční ska. Jenže člověk míní a příroda, tedy spíše úžasný hlas zpěvačky Mariany, mění. A že šlo změnu správným směrem, budou moci posoudit i návštěvníci letošního Rock for People.

FAST FOOD ORCHESTRA jsou stálicí tuzemské ska scény. V únoru loňského roku absolvovali brazilské turné ke své zatím poslední desce Urban Menu. Svoji hudbu okořenili prvky reggae, dancehallu, ragga, rocksteady, punku, hip hopu či breakbeatu a horkokrevné latinoameričany nenechala tato směs v klidu. Reference? Za deset let aktivního hraní se Fast Food Orchestra objevili po boku žánrových velikánů jako The Skatalites, Selecter, Slackers, Panteon Rococo, The Toasters, Pilfers nebo letošních hvězd RfP SKA-P.

Na letiště v Hradci Králové hned první festivalový den zamíří rovněž pražští THE PROSTITUTES. Kapela, která i přes svoji relativně krátkou historii stihla rozvlnit tuzemský hudební brčálník. Jejich post-punkový debut Get Me Out Of Here doplnila loni další, mnohem různorodější, deska Hometown Zombies. A ani napodruhé formace okolo zpěváka Adriana T. Bella svoje příznivce nezklamala – ať už se jedná o říznou punkovou Phreneticus nebo emotivní folkovou bajku o unaveném slonovi Elephant. Jednoznačnou devizou téhle party jsou živá vystoupení. Z pánů prýští na pódiu násobně větší množství energie, než je v EU maximální povolená norma.

Dalším přírůstkem do programu jsou 1000 C. Cross-overová kapela, která míchá dohromady pop, dub, reggae, funk nebo drum´n´bass, pořádně je protřepe, přivede k varu a nechává konzumovat lačné publikum. Do širšího povědomí se dostali díky soutěži Coca-Cola PopStar, kterou v roce 2003 vyhráli. Jejich zatím posledním albem je Brant Rock a oni sami svou hudbu nazývají sebevědomě „rock´n´rollem 21. století“. Zaslouženě s ní pronikli i za hranice Česka, když se klip k písni Cream dostal do rotací hudební televize MTV.

THE TAP TAP je jedinečná kapela studentů se zdravotním postižením, která vznikla z iniciativy profesionálních hudebníků před jedenácti lety v pražském Jedličkově ústavu. Hudebníci využívají především bicí nástroje, jako jsou klasické bicí, bonga, conga, timbáles, ozvučná dřívka, tamburíny, zvonce, činely, triangl. Své srdce jim početná ekipa návštěvníků Rock for People odevzdala v minulých ročnících. Na Rock for People si letos zahraje také mladá pražská popová skupina REVELATION, která zvítězila na rockfestu Dobříš. Jak napsala kritika: „Sametově vemlouvavý hlas zpěvačky řeckého původu Nikolety Spalas má v sobě hřejivost metaxy i jiskru proslulého vína Nemea“.

Další kapely letošního Rock for People budou zveřejňovány průběžně na www.rockforpeople.cz. Od 1. 5. jsou vstupenky na festival za 1 250, – Kč + poplatek v předprodejních sítích Ticketstream nebo Ticketportal. Ceny jednodenních vstupenek jsou 850, – Kč + poplatek v předprodeji.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS