Registrace

První – Poslední vydávají CD Meziměsto

První – Poslední vydávají CD Meziměsto

Pražská kapela První – Poslední přivádí na svět své nové album. Nahrála a smíchala ho v červenci a v září ve studiu Faust v Praze, mistrem zvuku byl Derek Saxenmeyer, rodák z Floridy, který má na účtu například spolupráci s producenty takových jmen, jako je Björk, New Order či Faith No More. Kapela desku poktří v pražském klubu Chapeau Rouge ve čtvrtek 31. října.

Kromě vytříbeného zvuku má deska ještě jeden silný moment. „Zapojili jsme lidové nástroje, které jsem přivezl ze svého půlročního pobytu v Indonésii. Natočil jsem tam původně pro rozhlas také několik reportáží. Ruchy a zvuky z nich jsme do skladby alba také použili," říká zpěvák a kytarista První – Poslední Petr Weikert. Deska tak přináší zajímavý mix alternativního rocku a ethno prvků.

Album Meziměsto navíc kapela pojala jako jeden koncept. Kromě indonéských samplů ho propojila pomocí identického hudebního motivu vloženého v pauze po každé třetí písni. „Když se ten motiv spojí, vznikne vlastně jedna písnička o třech slokách," vysvětluje Petr Weikert.

První – Poslední fungují od roku 2007, hrají zejména v pražských klubech. Úvodní píseň jejich prvního alba s názvem Satori se probojovala v roce 2011 do finále soutěže Naděje Beatu Rádia Beat. Kapela na sebe poutá pozornost zejména svou specifickou poetikou a hudebním stylem, který se pohybuje na hranici alternativního rocku a punk rocku.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS