Registrace

PET SHOP BOYS vystoupí v srpnu v Praze

PET SHOP BOYS vystoupí v srpnu v Praze
19. června 2014 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Neil Tennant a Chris Lowe se opět vrací do České republiky a v rámci aktuálního turné se zastaví 13. srpna v nedávno otevřeném Fóru Karlín. V Praze zazní především písně z alba Electric. Na albu najdete i coververzi písně Bruce Springsteena The Last To Die. Vzniklo v produkci britského hudebníka, skladatele a producenta Stuarta Price, který spolupracoval třeba s New Order, Madonnou, The Killers, Keane, Missy Elliott a dalšími.

Jak vypadal začátek skupiny Pet Shop Boys? 

1981 - Neil Tennant a Chris Lowe se náhodou potkávají v obchodě s elektronikou na Kings Road v Londýně. Chris si myslel, že Neil je chytrý, "protože měl brýle". Neil si myslel, že Chris je trochu šílený, "protože se hodně smál". Když zjistili, že mají společný zájem o taneční hudbu, začali psát spolu. Nejdříve se nazývali West End, později začali používat jméno Pet Shop Boys (Chris měl tři kamarády v Ealingu, kteří pracovali v obchodu se zvířátky - pet shop - a Neil s Chrisem jim říkali, ať založí skupinu). Neil: "Mysleli jsme si, že je to legrační, protože to znělo jako americká hip-hopová skupina." Nakonec začali název používat sami.


1984 - Je vydána písnička West End Girls. Stává se klubovým hitem v Los Angeles a San Francisku a malým hitem ve Francii a Belgii. První koncert - v nočním klubu Fridge v Brixtonu. Pet Shop Boys zahráli písničky One More Chance, I Get Excited, Opportunities, West End Girls, Later Tonight a Rent.

1985 - Podepisují smlouvu s Parlophone Records (divize EMI) po dlouhých vyjednáváních s Bobbym 'O', který se vzdává svých práv výměnou za poplatky z prodeje budoucích tří alb u EMI. Pet Shop Boys se také vzdali výdělků za první verzi West End Girls. Je vydána nová verze West End Girls. V lednu se stává britským číslem jedna. Na nejvyšší příčku hitparád se tato písnička dostala také v USA, Kanadě, Irsku, Norsku, Finsku, Izraeli, Hong Kongu a na Novém Zélandu. Stala se prvním velkým hitem Pet Shop Boys. Prodalo se 1,5 milionu kopií.


1987 - Je vydán singl It's A Sin a dostává se na první místo britské hitparády. "Je to o tom, být vychováván jako katolík. Když jsem chodil do školy, učili nás, že všechno je hřích." Jonathan King je obvinil z plagiátorství (později se omluvil a odškodné zaplatil na charitativní účely. Učitel z Neilovy školy v Newcastlu se rozzuřil z toho, jak Neil vykreslil jeho výchovu a zkritizoval Neila v tisku. Časopis Armády spásy War Cry dal Pet Shop Boys na titulní stranu a poznamenal: "Je zajímavé, že někdo znovu v našem moderním životě vyzvedl pojem hříchu." Neil byl také požádán, aby se společně s kardinálem Humem objevil v tiskové reklamě pro CAFOD (Catholic Agency For Overseas Development). Nabídku zdvořile odmítl s odůvodněním, že není praktikujícím katolíkem

Jako singl vychází písnička What Have I Done To Deserve This?, duet s Dusty Springfield, Neilovou oblíbenou zpěvačkou. Pet Shop Boys chtěli původně tuto písničku nahrát již pro Please, ale z časových důvodů k tomu nedošlo. "Zní dobře, protože její hlas má onu kvalitu omrzelosti životem."

Pet Shop Boys se objevují ve speciálním televizním pořadu na připomínku desátého výročí smrti Elvise Presleyho. Byli požádání, aby zahráli nějakou starou písničku, kterou proslavil. Nakonec zahráli Always On My Mind. V té době neměli v úmyslu vydat svou verzi jako singl.

Pet Shop Boys strávili tři týdny v Clactonu a jižním Londýně natáčením filmu It Couldn't Happen Here. Původně se mělo jednat o hodinové video k Actually, ale stal se z toho film určený pro kina. Režie se ujal Jack Bond, v hlavních rolích hráli Barbara Windsor, Joss Ackland a Gareth Hunt. "Dělali jsme to, co normálně děláme ve videoklipech", vysvětloval Chris, "chodili kolem, já pár kroků za Neilem..."

Tolik malé připomenutí historie skupiny..


Vstupenky na pražské vystoupení 13.srpna ve Fórum Karlín jsou exkluzivně k dostání v síti Ticketpro za 1290 Kč
www.ticketpro.cz

Koncert pořádá a skupinu do Prahy přiváží MANIA PROMOTION


Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS