Registrace

Pálavské vinobraní nabídne Olympic a Nightwork

Pálavské vinobraní nabídne Olympic a Nightwork
12. června 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Tradiční, již 66. ročník Pálavského vinobraní, se koná 6. až 8. září. Svátek vína, gastronomie a kultury opět nabídne zážitky návštěvníkům mnoha zájmů a generací. Na přípravě a celém třídenním maratonu již intenzivně pracuje pětičlenný tým společnosti Mikulovská rozvojová. Letošní ročník nabízí opět atraktivní program, ve kterém se objeví řada zvučných jmen z naší i slovenské populární scény.

„Návštěvníci se letos mohou těšit na Olympic, Nigtwork, Annu K, Wohnout, Václava Neckáře a Bacily, Kryštof, Anetu Langerovou, UDG, slovenskou skupinu Peter Bič Project, Jiřího Stivína, Roberta Křesťana, Pavla Bobka a mnoho dalších," uvedla k programu Marcela Koňáková, ředitelka pořadatelské společnosti.

Mikulov věnuje akci velkorysý prostor – vinobraní probíhá na historickém náměstí, v Kapucínské ulici, na zámku a zámecké zahradě, na Kozím hrádku, Svatém kopečku a v amfiteátru. Opět se bude konat průvod královské družiny a krojovaný průvod, vystoupení národopisných souborů a cimbálových muzik. Samozřejmostí jsou stánky s vínem, čerstvým burčákem a nejrůznějšími kulinářskými specialitami.

Po celý víkend hosty čekají také aktivity zaměřené na hlavní mikulovské lákadlo, kterým je nepochybně víno. V prostoru zámku proběhnou zajímavé degustace a ochutnávky těch nejlepších vín z naší oblasti. V hlavním sále se koná již tradiční Národní výstava vín mikulovské podoblasti, spojená s veřejnou ochutnávkou, která nabízí více než pět set vzorků bílých, růžových a červených vín. „Novinkou letošního ročníku je prezentace klasického zpracování hroznů na ručním mlýnku a pomocí mechanického lisu. Do procesu zpracování se mohou zapojit a vše si osahat i samotní návštěvníci akce, čerstvě vylisovaný hroznový mošt je možné ochutnat i koupit.

Řada lidí oceňuje vynikající zdraví prospěšné vlastnosti hroznové šťávy nebo si chtějí doma udělat vlastní burčák. Prezentace bude spojená také s ukázkou hroznů a listů, aby zájemci viděli rozdíly mezi jednotlivými odrůdami," upřesňuje k programu Daniel Záblacký z vinařství Sedlecká vína, který celou prezentaci organizačně zajišťuje.

Po celý víkend vás čekají také řízené degustace - v zámeckém sklepení se představí vinařství Víno Marcinčák, ve sklepení s obřím sudem to bude nabídka vín ze společnosti Víno Mikulov. Celý víkend budou probíhat prohlídky a degustace Vinařství Galant a Vinařství Volařík. Každoročně se představí i místní vinaři ve vinařském městečku v Kapucínské ulici. Permanentky na třídenní program lze koupit do 30. 6. za 250 korun, poté v červenci a srpnu za 350 Kč, na místě pak za 400 Kč. Děti do 12 let mají vstup zdarma. Více informací
a kompletní program naleznete na www.palavske-vinobrani.cz.

Návštěvníci oslav mohou využít v pátek 6. září a v sobotu 7. září i vlakové dopravy speciálně
vypraveným vlakem Mikulovský expres a koupit za 450 Kč vstupenku, která zahrnuje
obousměrné jízdné po oba dny.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS