Registrace

Ota Balage představil nový hudební projekt

Ota Balage představil nový hudební projekt
27. září 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz

Hudební režisér a dirigent Ota Balage představil v úterý v pražském Bontonlandu svůj nový hudební projekt „Ota Balage & Symfonický orchestr uvádí Andrew Lloyd Webbera," který je sestaven z deseti samostatných koncertů.

„Premiéru máme v pondělí 8. října v divadle Hybernia od 19 hodin a hrát budeme převážně každé pondělí a úterý až do listopadu," uvedl Balage s tím, že na jednom podiu se sejdou hvězdy českého hudebního nebe jako je zpěvačka Bára Basiková, zpěvák Dan Bárta, Vojtěch Dyk, Matěj Ruppert a další.

Pro Daniela Bártu nejsou muzikály Andrew Lloyd Webbera žádnou novinkou. Začínal rolí Jidáše v muzikálu Jesus Christ Superstar, ale později si zahrál i hlavní roli v muzikálu Evita. V projektu Oty Balage se ale představí v roli Ježíše.

„V Jesus Christ Superstar jsem roli měl jasnou, protože jsem si Jidáše kdysi vybral, nebo mi spíš zůstal. Kamil Střihavka totiž Ježíše hrál tak, že nemělo cenu se nějak točit. Mně bylo v té době 22 let, a přece jenom o deset let starší chlápek zahraje tu řízenou sebevraždu tak, že mu po dalších 2000 let bude věřit polovina lidstva. V té době jsem ještě vůbec netušil, v čem to spočívá. Dneska už to do jisté míry dokážu ztvárnit," řekl o svém partu Bárta.

Na otázku zda svou roli bere jako hozenou rukavici pro Kamila Střihavku, zpěvák odpověděl: „Tady jde o tu hlavní árii, V zahradě Getsemanské, která je navíc v koncertní podobě, jsou tam drobné aranžerské úpravy, takže nedojde k nejvypjatějšímu místu, které má smysl v divadelní formě. Nelze mluvit o hozené rukavici pro Kamila. Můžu mu tak maximálně hodit padesátku, abychom si pak spolu mohli dát panáka," dodal Bárta s tím, že zazpívá i tři skladby z muzikálu Evita. „S Evitou jsem se od doby, co se přestala někdy na přelomu tisíciletí hrát, nesetkal. Takže je to takový velký návrat. Těším se na to, že si to zazpívám všechno znovu, že zjistím, čemu jsem předtím nerozuměl a co musím zpívat jinak, protože mi zestárnul hlas."

V roli Jidáše naopak Daniela Bártu vystřídá zpěvák Vojtěch Dyk. „S rolí Jidáše jsem se seznámil nedávno, v podstatě by se dalo říct i dneska. Pro mě je to hlavně pěvecká výzva. Jsem rád, že si to můžu zkusit a zjistit, jak ten Dan Bárta je dobrý zpěvák. Protože je to prostě těžký," vysvětlil Dyk.

Zpívat se bude převážně česky, ale některé skladby zazní v angličtině. „Například Memory z Cats nebo Fantom opery, který ještě v Česku nenašel překlad, jestli vůbec někdy bude přeložen, protože je to jeden z nejdražších muzikálů vůbec," zmínil Ota Balage.

Fantoma opery si zazpívá česká sopranistka, která působí převážně v zahraničí Markéta Mátlová společně s tenorem Alešem Brisceinem. „Určitě musím říct, že opera a muzikál má spoustu společného, i když opera je statičtější, ale Fantom opery je takový nádherný kompromis, kdy člověk musí mít školený hlas, ale zároveň může projevit nějaké emoce. Fantom opery už byl můj dávný sen," řekla zpěvačka.

Mladičké herečce a zpěvačce Evě Burešové byla svěřena proslulá píseň Memory z muzikálu Cats. „Mám nejznámější, ale i nejkrásnější skladbu z Cats a já doufám, že se s tím nějak poperu. Zazpívám ale i písně z Evity a Jesus Christ Superstar," sdělila Eva Burešová.

Největší prodejna společnosti Bontonland bude v následujících týdnech hostit řadu dalších známých osobností z oblasti hudby a filmu. Za všechny můžeme zmínit alespoň členy skupiny Pražský výběr, Václava Neckáře, Miro Žbirku a další.

Více na:

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS