Registrace

Olomouc zažila první videomappingový večer

Olomouc zažila první videomappingový večer
28. září 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Festival VZÁŘÍ ve čtvrtek večer spustil soutěž ve videomappingu. Na fasádě Ditrichštejnského paláce v centru Olomouce se odvíjely příběhy a imaginace tří soutěžních týmů ze Slovenska, Maďarska a České republiky. Příběh lidstva, rychlé vozy i čokoládová fasáda změnily historický palác k nepoznání

Festival světla a videomappingu VZÁŘÍ přinesl do Olomouce dech beroucí podívanou. Speciální videomappingové projekce ukázaly tisícům diváků dokonalou iluzi a unikátní efekty. V Hlavní soutěži předvedl své umění slovenský tým ve složení Erik Bartoš a Tomáš Rybár, autorskou hudbu k projekci složil Martin Fačkovec. Jejich soutěžní projekce přenesla diváky přes miliony let lidské historie a ptala se na podstatu lidského bytí.

V Tematické soutěži se utkal český tým pod vedením Jana Neubauera a Petra Šoltese a Maďaři zastoupení týmem Lasla Cziganyho. Návštěvníci festivalu mohli obdivovat sladké variace na téma čokoláda Milka i projížďku rychlého vozu Mercedes-Benz doslova skrze fasádu.

Také doprovodný program přinesl návštěvníkům festivalu nejen vizuální ale i hudební lahůdky a spoustu zábavy. Pro hudební fanoušky a fanynky přijela do Olomouce kapela TOXIQUE, na pódiu zahrála i formace Velmi krátké vlny. Nejen pro sportovce byl určen noční závod koloběžek Yedoo za světlem aneb RWE vám svítí na cestu. Koloběžkoví nadšenci absolvovali závod olomouckým parkem a ten nejrychlejší z nich vyhrál, jak jinak, koloběžku.

Festival VZÁŘÍ pokračuje nabitým programem až do sobotní noci. Hlavní program se koná na Horním náměstí a začíná koncerty v 18 hodin. První sada videomappingových projekcí je naplánovaná vždy na 19.45 hodin s reprízou ve 21.30. Sobotní videomappingová projekce bude navíc s komentářem.

Festival VZÁŘÍ 2012

Festival světla a videomappingu VZÁŘÍ se koná v Olomouci od 25. do 29. září 2012. V soutěžní části programu budou diváci moci sledovat originální videomappingové projekce na historické budovy v centru Olomouce, připravené jsou i koncerty, workshopy a zajímavé výstavy. Na internetových stránkách www.vzari.cz naleznete podrobný program festivalu včetně všech doprovodných akcí. Přidejte se k fanouškům festivalu na Facebooku www.facebook.com/septembeam.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS