Registrace

Novou desku kapely NOID anoncuje coververze Ráchel

Novou desku kapely NOID anoncuje coververze Ráchel
22. dubna 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební alba

Praha, 11. dubna 2012 - Kapela NOID známého frontmana Václava Noida Bárty, kterou oficiálně přestavil loni v březnu, se od doby svého vzniku nezastavila. Aktuálně dokončují své debutové album, už nyní však vpouští do éteru první ochutnávku z připravované desky v podobě singlu Ráchel. Skladba je coververzí známé Ráchel, která už v roce 1988 proslavila legendární skupinu Oceán.

Volba prvního singlu je skutečně zajímavá, i vzhledem k tomu, že kapela, kterou dále tvoří kytaristé Jiří Urban mladší, Honza Gorgy Görgel, Jakub Rolník a bubeník Miloš Meier, měla k coververzím doposud spíše odmítavý postoj.

„Vždycky jsme se shodovali na tom, že předělávky písniček dělat nebudeme. Jednak naštěstí máme dost vlastního autorského repertoáru a jednak nám coververze přišly jako škrábání se nahoru po cizích zádech. Ale rozhodla náhoda. Osud v podobě televizní show „To byl náš hit“ nám přivedl do cesty právě Ráchel, kterou nám vybrala dramaturgie pořadu. Byla to překvapivá volba i pro nás, nicméně písničku jsme přearanžovali do podoby, která nám, myslím, sedne. Snad se nám i povedla, protože jsme po jejím odvysílání v televizi inkasovali jednu pochvalu za druhou od fanoušků i od kolegů z branže. Řekli jsme si tedy, že když už nám song byl takhle osudově přihrán, byla by škoda toho nevyužít, “ vysvětluje Václav Noid Bárta s tím, že svůj názor na coververze obecně nezměnil a že Ráchel bude jedinou předělávkou na jinak zcela autorském albu.

A jak sám Noid vnímal osobu zpěváka Petra Muka? „Oceán i samotného Petra Muka jsem měl moc rád. Byla mi blízká určitá melancholie, která z něho vyzařovala. Mám pocit, že skládám v podobném vnitřním rozpoložení, “ líčí Bárta. „Přiznám se, že jsem zezačátku netušil, jak s Ráchel naložit. Má přeci jenom dost specifický styl, navíc tehdy módní syntezátorový zvuk je nám jako rockerům poměrně vzdálený. Ale jak jsem po několika posleších sednul k počítači a začal aranžovat, bylo za hodinku a půl hotovo. Za sebe jako zpěváka jsem přijal výzvu zazpívat Ráchel tak vysoko, jak ji v originále zpíval Petr, někde i výš, “ doplňuje Noid. Kapela Noid natočila k Ráchel videoklip v produkci SB Corporation ve kterém se objeví i modelka Eliška Bučková.

Složení kapely ///NOID///

Václav Noid Bárta – zpěv Jiří Urban ml. – kytara Honza Gorgy Görgel – kytara Jakub Rolník – basa Miloš Meier – bicí

Více informací: www.noid.cz

Videoklip ke zhlédnutí:

http://www.youtube.com/watch?…

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS