Registrace

Nové album Boba Dylana Tempest

Nové album Boba Dylana Tempest

Nové studiové album Boba Dylana, nazvané "Tempest", vyjde na labelu Columbia Records 7. září 2012. Obsahuje 10 nových, autorských skladeb a vychází u příležitosti 50. výročí od vydání debutového alba Boba Dylana v roce 1962.

Album "Tempest", které produkoval Jack Frost, je v pořadí již 35. studiovým albem tohoto legendárního zpěváka a skladatele, a navazuje tak na zatím poslední řadové album z roku 2009 "Together Through Life". Fanoušci budou mít jedinečnou příležitost poslechnout si celé album zdarma, a to ještě před jeho oficiálním vydáním. Od 4. září bude "Tempest" zdarma k poslechu na iTunes (http://itunes.apple.com/cz/preorder/tempest/id544472560), kde navíc najdeme k objednání nové, speciálně pro iTunes remasterované verze nejznámějších Dylanových starších alb za akční ceny.

Prvním singlem z alba je skladba "Duquesne Whistle", která měla světovou premiéru 27. sprna 2012 na hudebním serveru NPR Music. O dva dny později pak bude mít preméru i videoklip, jehož režie se ujal Nash Edgerton, taktéž tvůrce obrazové podoby singlu "Beyond Here Lies Nothing" z alba "Together Through Life".

Předchozí čtyři studiová alba Boba Dylana byla všeobecně oslavována jako jedna z nejlepších v celé jeho dosavadní kariéře a dosáhla do té doby nedostižných obchodních úspěchů i ohlasů u kritiky. Platinové album "Time Out Of Mind" z roku 1997 získalo několik Grammy ocenění, vč. Album roku, a i následující "Love and Theft" pokračovalo v platinových prodejích, sběru Grammy nominací i získání ocenění pro Nejlepší současné folkové album. "Modern Times", vydané v roce 2006, se stalo jedním z nejpopulárnějších Dylanových alb vůbec, prodalo se ho celosvětově více než 2,5 miliónů kopií a Bob Dylan za něj získal další dvě ceny Grammy. "Together Through Life" se pak stalo vůbec prvním zpěvákovým albem, které debutovalo na 1. místě oficiálních prodejních žebříčků, a to nejen v USA a ve Velké Británii, ale i v dalších pěti zemích, čímž překonalo více než miliónové prodeje fyzických nosičů.

Tato čtyři alba spadají do dvanáctiletého tvůrčího rozpětí zahrnující i nahrávku "Things Have Changed", napsanou pro film "Wonder Boys" z roku 2001, který následně získal sošku Oscara i Golden Globe cenu. Dále se pak na pultech v roce 2004 objevila celosvětově úspěšná kniha vzpomínek "Chronicles Vol. 1", která strávila 19 týdnů v žebříčku nejprodávanějších knih v New York Times. Nesmíme zapomenout ani na dokument Martina Scorseseho "No Direction Home" z roku 2005 a Dylanovu úplně první kolekci vánočních koled "Christmas In The Heart" z roku 2009, jejíž kompletní výtěžek Dylan věnoval světovým charitativním organizacím bojujícím proti hladu.

Letos se Bob Dylan stal držitelem Prezidentské medaile svobody, která je nejvyšším možným vyznamenáním pro civilního občana. V roce 2008 získal speciální Pulitzerovu cenu za "hluboký vliv na populární hudbu a americkou kulturu, a to díky svým lyrickým kompozicím a mimořádné poetické síle." Kromě toho se v roce 1990 stal Dylan držitelem francouzské ceny za umění a literaturu a o deset let později získal švédskou Polar Music Award. Třešinkou na dortu je pak už "jen" několik doktorátů, vč. těch prestižních z univerzit v Princetonu a St. Andrews.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS