Registrace

Novation Circuit se představuje

Novation Circuit se představuje
21. února 2016 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Značka Novation přichází s další novinkou určenou pro DJs a producenty elektronické hudby. Circuit je pokročilý groovebox a produkční stanice, s jejíž pomocí vytvoříte masivní beaty, syntezátorové linky a kompletní elektronické tracky během chvilky.

Kompletní samostatná produkční krabička? Přivítejte Novation Circuit
Je to mu již několik let, co úspěšnou éru grooveboxů a samplerů začaly nahrazovat počítače se stále lepším produkčním softwarem. I když je dnes možné si s sebou v batohu přinést prakticky kompletní studio a na pódiu tak předvést neuvěřitelné zvukové a hudební finesy, přesto se kolem druhé poloviny první dekády nového tisíciletí začaly vracet do módy i samostatné hudební přístroje, díky kterým hudebník při setu nevypadá, jako by si četl emaily. Množství poměrně hezkých produkčních stanic ovšem mělo nevýhodu buď v poměrně značných rozměrech, slabším výkonu či naopak v ceně, proto se stalo aktuálním trendem vytváření velmi sofistikovaných kontrolerů, které poskytují možnost ovládat počítač bez nutnosti pozorovat jeho obrazovku a zároveň využívají jeho výkonných procesorů a softwaru. Přesto se firma Novation rozhodla dát hudebníkům kompletní, nezávislou a moderní produkční stanici Novation Circuit. A co vlastně tahle chytrá krabička všechno dovede?

Groovebox, synth a drum machine v jednom
Základem celého Novation Circuit je skvěle znějící syntetizátor Nova synth a rytmický sampler drum machine. Technologie těchto komponent jsou vzaty z úspěšné série nástrojů Nova, jako jsou např. legendární modely MiniNova a Ultranova. Samozřejmostí je i výkonný groovebox, kdy můžete prakticky kdekoliv zaranžovat vaše skladby do množství stop, upravovat zvukové charakteristiky nástrojů pomocí 10 podsvícených knobů, či vše prohánět přes vestavěné efekty Pitch, Decay, Distrotion a samozřejmě skrze ekvalizér. Jak bývá u produktů Novation zvykem, tuto produkční stanici bez problému připojíte k počítači a pomocí DAWu, jako je např. pro Novation přístroje nativní Ableton, můžete váš projekt bez problémů dokončit a finálně upravit. Nejlepší na tom všem ale je, že tento produkční hardware funguje sám o sobě, tedy i bez připojení k počítači. Pokud navíc využijete i napájení na baterie, tak v kombinaci s vestavěným reproduktorem, budete moci skládat, jamovat a improvizovat skutečně kdekoliv.

Ergonomie, design i skvělý zvuk
Na Circuitu najdete krom 10 knobů pro úpravu zvuku také 32 padů reagujících na dynamiku, díky kterým si veškeré rytmické podklady poskládáte podle své představy a stejně tak si naaranžuje i klávesové linky, jelikož tyto pady fungují i jako klávesy s dynamikou úhozu. Díky svým rozměrům 240x 200 mm není problém celý Circuit v mžiku sbalit, umístit i v plnějším studiu nebo se bleskově zapojit i na malé místo vedle dj při rozjeté party, zkrátka máte z hudebního hlediska taseno velmi rychle. Samozřejmostí jsou podsvícené pady i všechna ostatní tlačítka a stejně tak propojení přes USB i Midi. O perfektních zvuk všech synthů a drum machine se postará opět unikátní Nova audio engine, který byl vyvíjen ve spolupráci s profesionálními hráči, dj's a hudebními producenty, takže v žádném klubu určitě ostudu neuděláte.

Jedna krabička na všechno
Novation Circuit představuje nepochybně zajímavý směr ve vývoji hardwaru pro producenty a klubové hráče, kteří nechtějí pokaždé tahat celý počítač, ale potřebují jednoduchý groovebox např. na živé remixy nebo na poklady svých skladeb. Na rozdíl od svého konkurenta modelu OP-1 od Teenage Engineering se Novation Circuit prodává za výrazně příjemnější cenu, konkrétně na eshopu kytary.cz jej seženete už za 8890 Kč. Zkrátka pokud hledáte hodně muziky za pár peněz, je pro Vás Novation Circuit prakticky ideální volba.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS