Registrace

Nastupovat, Kavárna POTMĚ vyjíždí na své druhé turné!

Nastupovat, Kavárna POTMĚ vyjíždí na své druhé turné!
9. května 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Netradiční Kavárna POTMĚ, která každoročně přivítá tisíce hostů, se vydává na své druhé turné po regionech České republiky. Zatemněný autobus, ve kterém Vám nevidomí připraví černočernou kávu, Světluška – Nadační fond Českého rozhlasu slavnostně nastartuje 14. května ve 13 hodin na Náměstí Míru v Praze 2.

 

První kávu POTMĚ roku 2013 ochutná patronka Aneta Langerová a další vzácní hosté: Pavel Liška, Saša Rašilov, Ondřej Brzobohatý, Jiří Macháček, Ivana Chýlková a Bára Hrzánová.

Kavárnu POTMĚ na Náměstí Míru můžete navštívit do čtvrtka 16. května od 10 do 20 hodin, poté se kavárna vydá dál.

„Přijde mi to jako včera, kdy jsme se Světluškou zahajovali první turné autobusové Kavárny POTMĚ. Už se těším na příští úterý, až se opět potkám s nevidomými kavárníky, kteří se i letos vypraví do regionů. Mezi nimi je i pár nováčků, moc jim přeji, aby je obsluhování v Kavárně POTMĚ bavilo stejně jako mě," říká Aneta Langerová.


„Do Kavárny POTMĚ se už těším NOTNĚ! Jen mi je líto, že už to nebude takový vzrůšo a překvapení jako poprvé. Takže, kdo nebyl, ať si to nenechá ujít, poprvé je to nejlepší! A kdo už byl jako já, ví, na co se může těšit a taky si to nenechá ujít. To, že Kavárna POTMĚ vyjíždí mimo Prahu, je super, protože, když Mohamed nejde k hoře, musí jet kavárna do regionů. A taky nám Pražákům konečně přestanou závidět, že máme Kavárnu POTMĚ jen pro sebe," zaznělo od herce Saši Rašilova.

„Během loňského roku autobus s Kavárnou POTMĚ najezdil 3 tisíce km a navštívil 11 míst. Byli jsme mile potěšeni, jak ohromnou a pozitivní odezvu Světluška v regionech má. Slíbili jsme, že do všech postupně přijedeme. Těšíme se nejen my ve Světlušce, ale také náš báječný tým nevidomých kavárníků se už nemůže dočkat, až opět budeme servírovat tu nejčernější kávu široko daleko," říká Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu.


Ti, kdo to do autobusové Kavárny POTMĚ v Praze nestihnou, mohou zavítat do Kavárny POTMĚ na Ovocném trhu, která bude otevřena od 13. do 30. června. Tam ji slavnostně zahájí Aneta Langerová s herečkou Eliškou Balzerovou. Aneta si po jedno odpoledne také vyzkouší roli číšnice, a pak v absolutní tmě zahraje a zazpívá.

Již brzy můžete nastoupit:

14. – 16. 5. Praha, Náměstí Míru

31. 5. – 1. 6. Zlín, Náměstí Míru

18. – 20. 7. Ostrava, OC Forum Nová Karolina

29. – 31. 7. Liberec, nám. Dr. Edvarda Beneše

9. – 11. 8. Panenský Týnec, Open Air Festival

2. – 8. 9. Brno, Galerie Vaňkovka

13. – 15. 9. Jičín, Valdštejnovo náměstí

26. – 28. 9. Olomouc, Horní náměstí

Návštěvou Kavárny POTMĚ přispějete Světlušce 170 Kč a jako vzpomínku na nevšední zážitek si odnesete hrneček. Sledujte naši cestu na Facebooku a www.svetluska.net


„Herbadent je hlavním partnerem Světlušky již pátým rokem a stále nepřestáváme žasnout nad energií, jaká v dámách ze Světlušky je. Sotva se sklidilo podium u Stromovky od Běhu pro Světlušku, už je tu rozjezd Kavárny POTMĚ v autobusu. Je to úžasné, sledovat to nadšení pro tak dobrou věc, jakou Světluška je. Jsme rádi, že můžeme být u toho," zaznělo od Pavla Zavadila, jednatele společnosti Herbadent.

„S přispěním skupiny AXA se loni podařilo postavit Kavárnu POTMĚ na kola a přiblížit touto atraktivní formou svět nevidomých i lidem v dalších městech naší republiky. Přejeme kavárně i na letošním turné mnoho spokojených návštěvníků, kteří se vydají vychutnat si kávu ve světě bez světla a barev," uvedla Eva Šebestová, manažerka PR a komunikace finanční skupiny AXA.

Poděkování partnerům Kavárny POTMĚ v autobuse:
Kavárna POTMĚ je umístěna v kloubovém nízkopodlažním autobusu - model SOR NB 18, který Světlušce darovala společnost Veolia Transport. Projekt interiérové přestavby vypracovalo architektonické studio pha a realizovala ji firma Bomita. Doprovodné vozidlo na výjezdy s Kavárnou POTMĚ zapůjčil Ford Motor Company. Suroviny poskytla a profesionální kávovary zapůjčila společnost LE PATIO INTERNATIONAL, distributor značky ILLY. Nealkoholické nápoje dodala společnost Coca Cola a Fontana. Tiskoviny vytiskla společnost SVS a FELCO PRAHA. Všechny služby a produkty poskytli partneři Světlušce zdarma či za symbolické částky. Poděkování patří samozřejmě finanční skupině AXA, hlavnímu partnerovi Světlušky, díky kterému se projekt mohl realizovat. Na projekt přispěla také společnost HERBADENT, hlavní partner Světlušky a firmy ČSOB a ELEKOM. Velký dík náleží Českému rozhlasu, který nadační fond před 12 lety založil a je jeho velkou podporou.


Dárci mohou Světlušku podpořit kdykoliv v průběhu roku odesláním dárcovské SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 27 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky "deset devítek" 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS