Registrace

NaNastroj.cz - Lekce kytary online, česky a zdarma

NaNastroj.cz - Lekce kytary online, česky a zdarma
5. března 2015 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební recenze

V Čechách a na Slovensku vznikla za posledních několik let řada online kytarových škol. Důvod je jednoduchý: lidé mají málo času, nechtějí dojíždět na hodiny kytary a často hledají informace na internetu. Hraní na kytaru je poměrně široký pojem, existuje totiž spousta hudebních stylů a hodně kytarových technik, a tak chce každý hrát něco malinko jiného. Proto se také zaměření jednotlivých výukových webů poměrně dost liší. Rozdílné mohou být rozsahem, obsahem, konceptem, zpracováním, důvodem vzniku nebo zpoplatněním.

Určitě je dobré, že takové servery vůbec vznikly a vznikají. Rozhodně tím začínajícím i pokročilým kytaristům při jejich snaze hodně pomáhají. Některé takto vzniklé online školy mají ale i své nevýhody: jsou třeba zaměřeny jenom na jeden hudební styl (například rock), jiné obsahují pár lekcí od nějakého zajímavého kytaristy a tím výuka končí, další školy mají podivný koncept výuky a člověk tak úplně neví, co se má aktuálně učit hrát, některé vznikly pouze jako doprovodná činnost jinak zaměřeného serveru - jako služba zákazníkům.

Od roku 2009 začal vznikat projekt NaNastroj.cz, který se za těch několik let postupně rozrostl do zajímavé podoby. Co je na této škole od začátku vidět a je to asi její největší klad? Je to koncept, kterým je výuka vedena. Výukové lekce jsou cca sedmi-minutová videa, rozdělená do několika kategorií, člověk může rovnou přejít například na lekce o akordech. Jiný přístup, který škola nabízí, je postup podle "učící křivky", tedy jakéhosi doporučeného pořadí jednotlivých lekcí. Druhým kladem, který se samozřejmě projevil až po nějaké době, je množství lekcí a tím i celkový záběr výuky. V současné době lekce kytary NaNastroj.cz obsahují přes 160 lekcí v čase přes 16 hodin videa.

Původně byla tato kytarová škola placená a uživatel si musel stahovat lekce k sobě do počítače, kde si je ve formě videa přehrál. Výhodou bylo, že mu stažená lekce zůstala už navždy, na druhou stranu to byl způsob tak trochu zastaralý. Na začátku roku 2015 vznikl nový web, který přišel s mnoha vylepšeními. Kromě zavedení online přehrávání výukového materiálu byly všechny lekce uvolněny pro zhlédnutí zdarma, a to v plném rozsahu.

Jestli Vás zajímá hra na kytaru, tak NaNastroj.cz je jedna z těch kvalitnějších možností, kde se můžete něco zajímavého dozvědět.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS