Registrace

Miro Žbirka oslavil svoje jubileum skvělým koncertem ve vyprodané O2 areně.

Miro Žbirka oslavil svoje jubileum skvělým koncertem ve vyprodané O2 areně.
19. listopadu 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Čtvrteční večer osmého listopadu slavil Miro Žbirka narozeniny koncertem ve vyprodané O2 areně. Na jeho vystoupení s názvem Happy Birthday se vypravilo nejen deset tisíc diváků, ale i přátelé a hosté, jejichž jména se do poslední chvíle tajila jako překvapení pro návštěvníky. Z Londýna si dorazila s harfičkou zazpívat Jana Kirschner, ze Slovenska Laco Lučenič a z Čech David Koller.

Po úvodním setu s těmito hosty přišel na řadu křest Mekyho CD boxu obsahujícího všechny alba, která kdy vydal s původními obaly, novým CD Made In Abbey Road a dalšími bonusy. Complete Box pokřtil dirigent Adrian Kokoš pod jehož taktovkou se odehrála druhá část koncertu, kdy se na podiu sešli Miro Žbirka s kapelou a Moravská filharmonie Olomouc.

Miro Žbirka a Laco LučeničMiro Žbirka a Laco Lučenič

Symfonici ho překvapili úvodními tóny, které nečekal - skladbou Happy Birthday, celá hala povstala a potleskem zdravila oslavence Mira Žbirku. Během koncertu zazněly největší hity Možno sa ti zdá, 22 dní, Biely kvet, Jesenná láska, Zažni...

Miro ŽbirkaMiro Žbirka

Závěr patřil písním od skupiny Beatles All You Need Is Love, Hey Jude a na poslední Atlantidu a Mám rád už opět stála celá hala a potleskem a tancem děkovala za skvělý koncert.

Miro Žbirka a David KollerMiro Žbirka a David Koller

Happy Birthday koncert byl letošním jediným podzimním koncertem a odehrál se přesně po roce a dni od famózního koncertu ve Státní opeře Praha, jenž byl mnoho týdnů dopředu vyprodán. Stejně jako blížící se koncert v Bratislavě naplánovaný na 5. prosince do Zimného stadionu Ondreja Nepelu.

Miro Žbirka a Jana KirschnerMiro Žbirka a Jana Kirschner

Pro aktualizované informace sledujte webové stránky www.zbirka.cz a facebook Mira Žbirky http://www.facebook.com/MiroZbirka .

 

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS