Registrace

Michal Pavlíček představil nové vydání své knihy

Michal Pavlíček představil nové vydání své knihy
11. dubna 2016 | Autor: Redakce Napařbě.cz Akce v klubech

Přední český rockový kytarista a skladatel Michal Pavlíček v pražském Café Louvre představil doplněné vydání své knihy Země vzdálené. Životopisnou publikaci z roku 2008 doplnil o léta 2009 až 2015. Kmotrami knihy byly zpěvačka Bára Basiková a Dagmar Havlová.

"K takové osobní zpovědi musel člověk sebrat odvahu," konstatovala Havlová a připomněla, že Pavlíčkova hudba k filmu Václava Havla Odcházení zazněla na pohřbu jejího manžela.

Za hlavní události, které se odehrály v letech 2009 až 2015, autor považuje právě spolupráci s exprezidentem Havlem na filmu Odcházení, obnovení Pražského výběru nebo nové album Stromboli spojené s vyprodaným koncertem v O2 areně.

"První knížka skončila v období kolize Pražského výběru, a to mě bylo líto. Vrátil se duch toho Výběru a zároveň se v mém životě odehrály věci, kvůli kterým jsem se rozhodl, že zase začnu psát. Předchozí ukončení mělo určitou zahořklost, které už je pryč," řekl ČTK Pavlíček.

V knize Pavlíček otevřeně hovoří o svém dětství, hudební kariéře i o vztazích k ženám. Všechny texty doprovázejí autentické fotografie. Pavlíčkova autobiografická publikace získala po svém prvním vydání Českou výroční rockovou cenu Břitva a setkala se s příznivými reakcemi kritiky i čtenářů. Čtenáři ocenili především otevřenost, se kterou Pavlíček knihu napsal.

První vydání publikace Země vzdálená Pavlíček pokřtil v únoru 2009 u příležitosti svých 53. narozenin. Kmotrami knížky byly zpěvačky Bára Basiková, Jana Koubková a Monika Načeva. Basiková se s jubilantem zná tři desítky let a některé pasáže v knize se jí osobně týkají. I proto jí dal autor příslušné stránky přečíst.

Své letošní 60. narozeniny Pavlíček v únoru oslavil velkým koncertem ve zcela zaplněném Foru Karlín v Praze. Na akci s názvem Koncert Michal Pavlíček 60 - Pět tuctů Čombeho byli mezi gratulanty a zároveň vystupujícími hosty rockeři Tomáš Hajíček a Vilém Čok, skupiny Stromboli a Pražský výběr i Hudba Hradní stráže a Policie ČR. Za svou nejbližší hudební budoucnost pražský rodák Pavlíček považuje nové album a prosincový velký koncert v O2 areně s Pražským výběrem.

Zdroj: ČTK

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS