Registrace

MetalGate Massacre vol.4: prostě epický závěr!

MetalGate Massacre vol.4: prostě epický závěr!
27. dubna 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební alba

V sobotu 20. dubna 2013 proběhlo v pražském Matrix klubu velké finále čtvrtého ročníku soutěže metalových kapel MetalGate Massacre. Pro čtveřici soutěžních kapel, pražskou hardcore-indie kapelu Attack The Hero, rovněž pražskou thrash-death metalovou formaci Spreading Dread, olomoucké metalcore-nu metalové uskupení Sunset Trail a libereckou rock-metalovou kapelu Nobody Knows se příslovečně lámal chleba, jelikož ve hře bylo celkové vítězství ve čtvrtém ročníku.

A podle toho to vypadalo! Veškeré soutěžní kapely nejen že hrály jako o život, ale navíc přilákaly neuvěřitelný dav svých příznivců o síle 550 hlav, z čehož se 483 fanoušků svým hlasováním zapojilo do rozhodnutí o vítězi čtvrtého ročníku.

Kromě diváků rozhodovala taktéž odborná porota ve složení: Bruno Kovařík (zpěvák a baskytarista české death metalové ikony Hypnos), Dan Pavlík (zpěvák a kytarista hronovské death metalové stálice Tortharry), Ladislav Oliva (spolupořadatel výročních cen Břitva, redaktor webzinů Abyss a Aardvark), Bohouš Němec (hudební publicista, moderátor na Rádiu 1 a Radiu Beat) a Jan „Johan" Filip (šéfredaktor webzinu Fobia). Váha hlasů každého z porotců tvořila 5% z celkového počtu hlasujících diváků. Při počtu 483 to tedy bylo 24 hlasů na každého člena.

A jak to tedy celé dopadlo? Vítězem čtvrtého ročníku MetalGate Massacre se stala kapela Nobody Knows, která od diváků obdržela 165 hlasů, od poroty 48, celkem tedy 213 hlasů. Druhé místo obsadili Spreading Dread s 141 hlasy od diváků, 24 od poroty, celkem tedy se 165 hlasy. Třetí místo pak Attack The Hero se 103 hlasy od diváků, 24 od poroty, tedy se 127 hlasy celkem a závěrečná čtvrtá pozice připadla Sunset Trail se 74 hlasy od diváků, 24 od poroty, celkem tedy s 98 hlasy.

Vzhledem ke svému vítězství tak Nobody Knows získali vydání desky u MetalGate Records, honorované vystoupení na jubilejním pátém MetalGate Czech Death Festu. Dále pak sud piva od Matrix klubu, koncert v klubu a další. Zkrátka nepřišli ani ostatní finalisté, na které čekaly mimo jiné poukázky na nákup zboží v Music City či Metalshopu, elektronické předplatné časopisu Muzikus a výrobu vlastních triček u Crystal Productions.

Příslovečnou třešničkou na dortu velkého finále bylo pak famózní vystoupení již zmíněné deathové ikony Hypnos.
Čtvrtý ročník MetalGate Massacre je za námi a my bychom rádi poděkovali porotě, spolupořadatelům a partnerům soutěže, tedy Matrix klubu, společnostem Music City, Metashop.cz a Crystal Productions, studiu Kocis a webzinům Fobia, Abyss, Muzikus a Marast Music, za jejich participaci. Díky taktéž patří všem kapelám, které do toho letos šly, a v neposlední řadě též všem fanouškům, kteří svojí účastí a hlasováním pomohli dotáhnout tento ročník do zdárného konce.

Budeme se na vás těšit na některé z dalších našich akcí a nebojte, MetalGate Massacre se vrátí, tentokráte se svým jubilejním pátým ročníkem!

www.metalgate.cz 

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS