Registrace

KOLIB představuje debutové album “MY OWN MAN”

KOLIB představuje debutové album “MY OWN MAN”
19. června 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební alba

Zpěvák, skladatel, textař a instrumentalista Kolib vydává studiové album s názvem My Own Man.

Pilotním singlem je skladba “If I Could Be”, podpořená videoklipem, na kterém spolupracovali: námět: Michal Krystýnek, kamera: Lukáš Masner, Jan Haluza, střih: Vítězslav Kopřiva, režie: Kolib

Na video se můžete podívat zde: http://www.youtube.com/

Při výběru hudebníků, kteří se na desce podíleli, se Kolib neomezil pouze na Českou republiku. V seznamu hudebníků se objevuje mj. renomovaný americký baskytarista a zpěvák Fernando Saunders, dlouholetý spoluhráč Jana Hammera, Lou Reeda aj.

Následujícími slovy charakterizuje svůj nejnovější hudební počin sám Kolib:

“Chtěl jsem natočit poctivou a svěží desku se současným soundem, takovou, která zároveň vyjádří můj obdiv k mým oblíbeným deskám z 80. let”

Skladatelský rukopis a vokální linky Koliba, producentské umění Ecsona Waldese a v neposlední řadě i rozmanitost hudebního obsazení, to všechno se odrazilo ve výsledném soundu celého alba. Deset anglicky zpívaných songů nelze jednoznačně stylově zařadit, balancují na pomezí popu, rocku a alternativy. Kolib sám začínal v rockových formacích, později se soustředil na scénickou hudbu. Zpátky k jednodušším hudebním formám se vrátil na dva roky starém titulu “Aside”. 

Kolib dodává:

“Když jsem na materiálu začínal pracovat, měl jsem před sebou vizi, jak by deska měla znít, o to víc jsem si později ovšem začal uvědomovat, že tuto vizi nebude jednoduché naplnit. Snažím se psát osobité, nicméně univerzální věci, které může poslouchat kdokoli na světě, a proto jsem se při hledání vhodných hudebníků logicky nebránil spolupráci se zahraničními umělci. Kdybych se na začátku procesu nepotkal s Fernandem, považoval bych desku nejspíš za nerealizovatelnou. Celkově se dá říct, že jsem v pravou chvíli potkal pravé lidi.”

Album “My Own Man” vychází 18.06. 2012 u nezávislého labelu Skywards Music.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS