Registrace

Klávesový mág Yanni přijede do Prahy

Klávesový mág Yanni přijede do Prahy
19. prosince 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz Koncerty

Yanni, proslulý skladatel a hudebník, právem považovaný za klávesového mága, 2. května 2014 od 20:00 v doprovodu početného orchestru zahraje v pražské Tipsport Areně. Hvězda světového formátu, muž, jehož hudba překonává hranice a předsudky, do České republiky zavítá vůbec poprvé ve své úspěšné kariéře. V show nazvané All New zazní výběr z nejnovějšího studiového alba Truth of Touch, ale i Yanniho nejslavnější skladby.

Yanni patří k nejvýraznějším instrumentalistům a nejuznávanějším skladatelům současnosti, získal přes 35 platinových a zlatých desek, prodal více než 25 milionů alb, legendárními se staly jeho koncerty v řecké Akropoli, Taj Mahalu v Indii, Zakázaném městě v Pekingu, v londýnské Royal Albert Hall a v El Morro v Porto Ricu. Yanniho nadčasová hudba od roku 1988 tradičně provází televizní přenosy vrcholných sportovních událostí, včetně Olympijských her, Super Bowl, Tour de France nebo PGA golfových šampionátů. Podmanivé tóny symbolicky propojují miliony jeho příznivců – návštěvníků vyprodaných koncertních tour po celém světě i diváků u televizních obrazovek. Záznam jeho vystoupení na tradičním čínském jarním festivalu Gala, kde zahrál jako první zahraniční umělec v historii, sledovala miliarda lidí... Řadu fanoušků a aktivní fanklub má charismatický Yanni také v České republice, v květnu budou mít konečně příležitost zažít Yanniho live!


Yanni (vlastním jménem Yannis Hrysomallis) se narodil v roce 1954 v řeckém městě Kalamata. Přestože začínal jako pianista samouk, bez formálního hudebního vzdělání a znalosti not, v roce 1992 získal nominaci na Grammy za album Dare to Dream a o rok později následovalo album In My Time. Zásadní zlom v jeho kariéře přinesl mimořádně úspěšný koncert Yanni Live at the Acropolis v roce 1994, pravděpodobně druhý nejprodávanější koncert na videu všech dob. Yanni je po všech stránkách pozoruhodnou osobností, v zemích, které navštíví, podporuje děti, hudbu a vzdělání, stal se mluvčím NASA a intenzivně spolupracuje s nadací na ochranu přírody World Wildlife Found.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS