Registrace

Kieslowski - nové album Na nože

Kieslowski - nové album Na nože

Písně o lásce a zabíjení najdete na novém albu Na nože akustického dua Kieslowski. Jsou dva a jejich projekt existuje necelé dva roky, ale za tu chvilku už toho zvládli docela dost.

Křehké autorské písně, které tak přesvědčivě DKP a Marie Kieslowski píší, mají sílu spodního proudu na jezu. Tiše bez hluku jste zasaženi a dříve než si to uvědomíte, není cesty zpět. Svěží melodické písně i díky charakteristickým vokálům drží posluchače pevně a nabízí celý život - lásku i smrt. Album autorských písní je k mání ve čtyřech verzích - digitální, CD, vinyl a limitovaná edice 2CD.

Album Na nože představuje Kieslowski v trochu jiném světle než předchozí nahrávky. V písních se objevuje daleko více odkazů na country. „Nás to samotné překvapilo, jak moc "country" v nás je. Když pak přijel David Babka se svým novým Dobrem, bylo jasné, že se tomu máme jen otevřít." Sděluje DKP a zároveň dodává proč i celkový zvuk nahrávky je nezvykle přírodní. Album vznikalo jiným způsobem než předchozí dvě nahrávky, debut Tiché lásky a EP Tanečnice. „Melodie, akordy a nápady na texty pro album vznikali při cestování mezi Finskem, Polskem a žižkovskou věží. Chtěl jsem ale, abychom k nahrávání přistoupili jinak, než při Tichých láskách. Tam byly písně předem složené a s drobnými úpravami se natočily. Teď jsem chtěl, aby se to odehrálo v jeden čas na jednom místě a mezi mnou a Marií." Výsledkem byl odjezd do roubené chalupy v Lužických horách i s celým nahrávacím zařízením a tvůrčí proces, který vyústil v nové album. I když, jak Kieslowski poznamenává, občas bylo obtížné dodržet časový harmonogram. „ Nejtěžší bylo, že v místnostech, kde jsme nahrávali, jsme zároveň bydleli, vařili, vymýšleli...Bylo příliš snadné zakopnout o postel, ještě chvíli přemýšlet, pak káva, naštípat dříví..."

Album Na nože vychází digitálně, na CD, ale i na vinylu a také v limitované edici. Tří set kusová limitovaná edice bude obsahovat bonusový disk, který obsahuje navíc pětačtyřicet minut a devět tracků. Na bonusovém CD najdete EP Tanečnice a zároveň odhalenou lásku dua Kieslowski k elektronické hudbě. „Ano, je to tak. My máme veškerou hudbu k tanci rádi... :)„ přitakává DKP. „Vážně, k elektronické hudbě máme oba úzký vztah. Oba máme zkušenosti se zpíváním s DJ's, což nás dost baví a občas si to s chutí zopakujeme." O sedm remixovaných skladeb se postarali Nauzea Orchestra, Martin E. Kyšperský, Ondřej Ježek, Kittchen, Kim Pixa, Amak Golden a Jan Brambůrek. Limitovaná edice bude za stejnou cenu jako standartní album, ale získá ho prvních tři sta zájemců.

A vlastně možná právě spřízněnost s elektronickou hudbou předurčí další směr kapely Kieslowski, jak se svěřuje DKP. „Minulý týden nás oslovil Guy Van Nueten, že by chtěl remixovat jednu naši věc. Je to belgický pianista a producent, se kterým se osobně vůbec neznáme. Je to neuvěřitelné, že českou kapelu takhle někdo osloví a možná je to začátek cesty k dalšímu albu. Uvažujeme totiž velmi vážně o natáčení mimo ČR a s lidmi, kteří neumí česky."

Tracklist CD:

  1. Lesy, stráně
  2. Za horama
  3. Andělská
  4. Krátká píseň o lásce
  5. Bloky, smeče
  6. Krátká píseň o zabíjení
  7. Klidná noc
  8. Spolu
  9. Špinavý dny
  10. Na nože

Produkce: Jan Brambůrek & Kieslowski

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS