Registrace

Hudebník Radek Pastrňák oslaví padesátiny

Hudebník Radek Pastrňák oslaví padesátiny
18. října 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz

Kytarista a zpěvák Radek Pastrňák a jeho kapela Buty patřili především v 90. letech k největším hvězdám české pop-rockové scény. Kapela i Pastrňák sbírali hudební ceny od odborníků i od fanoušků. Později trochu ustoupili ze slávy, ale dostatek příznivců mají dodnes. Spoluzakladatel a lídr kapely Buty Pastrňák oslaví 18. října padesátiny

První kapela, se kterou ostravský rodák a absolvent tamní stavební průmyslovky Pastrňák veřejně vystupoval, byla U238. Zde hrál s bubeníkem Richardem Kroczekem, se kterým poté přešel do tancovačkové kapely B Komplex a v roce 1986 spolu založili Buty. Jako zdroj obživy pak využili nabídky hrát v doprovodné kapele Marie Rottrové Plameňáci.

Skupina Buty, v jejíž hudbě se mísí velké množství stylů s nápaditými a vtipnými texty, se začala postupně prosazovat počátkem 90. let. Debutové album Pískej si, pískej vydala v roce 1992, za písně k filmu Jana Svěráka Jízda obdrželi Pastrňák i Buty Českého lva 1994 za nejlepší hudbu. Za jejich nejlepší nahrávky hudební publicisté považují Dřevo z roku 1995. Zatím poslední album s názvem Duperele je z roku 2012.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS