Registrace

Festival VZÁŘÍ získal grant z Visegrádského fondu

Festival VZÁŘÍ získal grant z Visegrádského fondu
7. září 2012 | Autor: Tom4sino Festivaly

Festival světla a videomappingu získal dotaci Mezinárodního visegrádského fondu. Ten podpořil myšlenku festivalu spojit práci mladých umělců ze zemí visegrádské čtyřky, kteří se zabývají současným moderním uměním, částkou 5 939 eur. Festival VZÁŘÍ startuje na olomouckém Horním náměstí v úterý 25. září.

Letošní součástí festivalu VZÁŘÍ je jedinečná přehlídka videomappingových projekcí, které vytvořili umělci z Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky. Mezinárodní týmy se utkají v promítání speciálních animací vytvořených na míru olomouckým budovám. Kromě hlavní soutěže čeká diváky i tzv. Tematická soutěž ve videomappingu a mezinárodní fotografická výstava Světlo jinak.

„Velmi nás těší, že jsme jako nezisková kulturní akce v letošním roce získali podporu Mezinárodního visegrádského fondu," říká Kamil Zajíček, ředitel festivalu VZÁŘÍ, a dodává, „ukazuje to, že mladý festival VZÁŘÍ má zelenou i za hranicemi našeho regionu."

Mezinárodní visegrádský fond ocenil také tzv. Visegrádské festivalové ozvěny. Část letošního programu VZÁŘÍ totiž poputuje i za hranice ČR. Visegrádské země budou hostit nejen fotografickou výstavu Světlo jinak, ale uvidí i speciální projekci formou mikromappingu. Při té se soutěžní animace promítnou na modely olomouckých paláců, které budou instalované ve vybraných galeriích a výstavních prostorách v Bratislavě, Varšavě nebo v partnerském městě Olomouce, maďarské Pécsi.

Ředitel festivalu VZÁŘÍ (foto Matěj Slezák)

„Našim cílem je doplnit zajímavý program festivalu i o nápady ze zahraničí, pozvat umělce z celé střední Evropy do centra Hané a zvýšit tak mezinárodní známost Olomouce," komentuje doplnění dramaturgie festivalu o visegrádskou dimenzi Kamil Zajíček. „Ve spojení s regionem střední Evropy chceme prezentovat historické zajímavosti Hané i mladé generaci, která se zajímá o současné umění. Nové trendy vizuálního umění a grafiky pak chceme představit nejen komunitě umělců, ale zejména široké veřejnosti v zemích Visegrádské čtyřky."

VZÁŘÍ 2012

Festival světla a videomappingu VZÁŘÍ se koná v Olomouci od 25. do 29. září 2012. V soutěžní části programu budou diváci moci sledovat originální videomappingové projekce na historické budovy v centru Olomouce, připravené jsou i koncerty, workshopy, konference a zajímavá výstava. Na internetových stránkách www.vzari.cz naleznete podrobný program festivalu včetně všech doprovodných akcí. Přidejte se k fanouškům festivalu na Facebooku www.facebook.com/septembeam.

Mezinárodní visegrádský fond
Cílem fondu je usnadnit a podporovat rozvoj užší spolupráce mezi zeměmi V4 a jejich obyvateli prostřednictvím podpory společných kulturních, vědeckých a vzdělávacích projektů, výměny mládeže, přeshraničních projektů a podpory cestovního ruchu.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS