Registrace

Festival VZÁŘÍ: Souboj VEEJAY VS. DEEJAY vypukne tento pátek

Festival VZÁŘÍ: Souboj VEEJAY VS. DEEJAY vypukne tento pátek
25. září 2012 | Autor: Tom4sino Festivaly

V Olomouci startuje Festival světla a videomappingu VZÁŘÍ, který v rámci svého doprovodného programu nabídne hudební vystoupení spojená se speciálními projekcemi a světelnými efekty. Do Olomouce dorazí skupina Toxique, elektropopová kapela MIDI LIDI, Nylon Jail, Allstar Refjúdží Band a další. Speciální doprovodnou akcí pojmenovanou LEMOND VEEJAY VS. DEEJAY, která proběhne v pátek 28. září v klubu S-CUBE, vyhlašuje festival souboj světla a zvuku!

Olomoucký festival VZÁŘÍ nabídne návštěvníkům především vizuální zážitek v podobě promítání speciálních animací na budovy. Soutěžit bude celkem devět videomappingových týmů z Holandska, Polska, Slovenska, Maďarska a České republiky a diváci se tak mohou těšit na několik různých projekcí. Ani hudební program nezůstane pozadu, a co víc, s videomappingem a netradičními světelnými efekty bude přímo spojen.

VZÁŘÍ - souboj VEEJAY VS. DEEJAY - S-ClubVZÁŘÍ - souboj VEEJAY VS. DEEJAY - S-Club

Ve čtvrtek 27. září vyroste na Horním náměstí speciálně upravená stage, kde multimediální umělec David Vrbík, spolupracující se skupinou Toxique, během koncertu připraví originální show, při které se frontmanka kapely Klára Vytisková stane živým plátnem pro jedinečné projekce.

Čtvrteční koncert ale nebude jediným hudebním programem s videomappingovým nádechem. Pro páteční hudební noc, která se koná v klubu S-CUBE, bude připravena videomappingová stage dle návrhu studenta architektury Jan Machaty, na které se vystřídají skupiny MIDI LIDI a Fertilizer. Během deejay setů od DJ PK, DJ A07000019 a DJ set by MIDI LIDI se v S-CUBE představí také vizuální mágové jakými jsou například VJ Fiume, VJ Sicknico a VJ Micromapper a pokusí se fanoušky zaujmout nejen hudbou, ale především svými originálními kompozicemi multimediální performance zvané Vjing, při které VJ z více video vstupů tvoří jeden video výstup podobně jako DJ tvoří z více audio vstupů jeden audio výstup. Proto jsme páteční akci pojmenovali LEMOND VEEJAY VS. DEEJAY, kde se na vlastní oči i uši přesvědčíte jaký efekt je pro vás silnější. Mix hudby a světla, takový bude Festival světla a videomappingu VZÁŘÍ.

VZÁŘÍ 2012

Festival světla a videomappingu VZÁŘÍ se koná v Olomouci od 25. do 29. září 2012. V soutěžní části programu budou diváci moci sledovat originální videomappingové projekce na historické budovy v centru Olomouce, připravené jsou i koncerty, workshopy a zajímavé výstavy. Na internetových stránkách www.vzari.cz naleznete podrobný program festivalu včetně všech doprovodných akcí. Přidejte se k fanouškům festivalu na Facebooku www.facebook.com/septembeam.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS