Registrace

Festival VZÁŘÍ – mix hudebních lahůdek a vizuálních efektů

Festival VZÁŘÍ – mix hudebních lahůdek a vizuálních efektů
13. září 2012 | Autor: Tom4sino Festivaly

Do Olomouce se v posledním týdnu vzáří přivalí vychytané kapely. V rámci doprovodného programu Festivalu světla a videomappingu VZÁŘÍ zahrají Toxique, Nylon Jail, MIDI LIDI a další zajímavé skupiny. Během koncertů nebude nouze ani o vizuální efekty. Koncerty budou doplněné premiérami speciálních projekcí a stage mappingem.

Pořadatelé festivalu chystají kromě hlavního programu i mapping stage, akci Veejay vs. Deejay i workshop pro osvětlování stage. „Hlavní program festivalu VZÁŘÍ bude především vizuálním požitkem. Diváci uvidí 9 soutěžních videomappingových projekcí na budovy, připravujeme výstavu Světlo/stín i výstavu světelných instalací, zazáří i Parkánové zahrady," říká Kamil Zajíček, ředitel festivalu VZÁŘÍ, a dodává, „mysleli jsme i na to, abychom hru se světlem, projekcí a animací doplnili o kvalitní hudební program."

Festival VZÁŘÍ - Minulý ročníkFestival VZÁŘÍ - Minulý ročník

Hvězdou doprovodného programu festivalu jsou Toxique, kteří před olomoucké publikum nastoupí na Horním náměstí ve čtvrtek 27. září. Na svoje vystoupení chystají speciální object mapping, který využije prvků na pódiu jako projekční plochu pro animace ve stylu jejich videoklipů.

Podium nenechá festival v klidu ani v noci, kdy se bude konat Workshop koncertního světelného designu. Pod vedením lektora Jana Dundra za podpory Institutu světelného designu se jeho účastníci naučí vychytávky a trendy pro nasvícení stage. Výsledek potom uvidíte na koncertu Allstar Refjúdží Band také na Horním náměstí, a to 28. září.

Hudební lahůdky pojedou i mimo hlavní náměstí v Olomouci. Kapely MIDI LIDI a Fertilizer vystoupí v rámci akce Veejay vs. Deejay, která se koná v pátek 28. září v hudebním klubu S-CUBE a bude doplněná o speciálně upravenou mappingovou stage pro VJing.

Také Nylon Jail chystá novinku. Poprvé v České republice bude koncert doprovázený stereoskopickou projekcí. V sobotu 29. září se tedy můžete na Horním náměstí v Olomouci těšit na speciální 3D brýle skoro jako v multikině.

Festival VZÁŘÍ 2012

Festival světla a videomappingu VZÁŘÍ se koná v Olomouci od 25. do 29. září 2012. V soutěžní části programu budou diváci moci sledovat originální videomappingové projekce na historické budovy v centru Olomouce, připravené jsou i koncerty, workshopy a zajímavé výstavy. Na internetových stránkách www.vzari.cz naleznete podrobný program festivalu včetně všech doprovodných akcí. Přidejte se k fanouškům festivalu na Facebooku www.facebook.com/septembeam.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS