Registrace

Festival VZÁŘÍ 2012: jedinou evropskou soutěž ve videomappingu viděly tisíce lidí

Festival VZÁŘÍ 2012: jedinou evropskou soutěž ve videomappingu viděly tisíce lidí
28. října 2012 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Festival světla a videomappingu VZÁŘÍ letos přinesl 9 videomappingových projekcí. Na olomouckém Horním náměstí je sledovalo kolem 12 tisíc lidí, kteří ocenili projekce týmů z Holandska i zemí Visegrádu – Maďarska, Slovenska i České republiky. Bohatý doprovodný program nabídl nejrůznější formy světla pro odbornou i širokou veřejnost.

Festival VZÁŘÍ se konal od 25. do 29. září v Olomouci a stejně jako v minulém roce uspořádal mezinárodní soutěž ve videomappingu na budovy. Diváci mohli vidět celkem 9 videomappingových projekcí v Hlavní a Tematické soutěži.

Odborná porota vybrala za nejlepšího tvůrce videomappingu holandský tým WERC. Výjimečně letos udělila i zvláštní cenu poroty v kategorii Tematický videomapping, kterou získal tým ve složení Adam Ligocki a Petra Obrovská za projekci inspirovanou rychlými vozy Mercedes-Benz.

V rámci doprovodného programu si mohli návštěvníci festivalu vybrat i z hudebních lahůdek. Čekal na ně například koncert skupiny Toxique, který multimediální umělec David Vrbík obohatil o speciální vizuální show a frontmanka kapely Klára Vytisková se stala živým plátnem pro jedinečné projekce. Na festivalu VZÁŘÍ vystoupily také kapely Allstar Refjůdží Band a Nylon Jail s koncertem doprovázeným stereoskopickou 3D projekcí.

Odborníci, grafici a všichni zájemci o vizuální tvorbu se sešli na videomappingovém workshopu. Festival pozval řadu odborníků z oboru světelného designu a vizuálního umění, kteří se s účastníky festivalu podělili o své zkušenosti, ať už to bylo na workshopu nebo během neformálních setkání.

Tradičně byly součástí doprovodného programu i výstavy. Fotografická výstava Světlo jinak uspořádaná ve spolupráci s olomouckým Muzeem umění představila práce deseti fotografů ze zemí Visegrádu a Itálie, kteří ve své tvorbě prezentovali různé pojetí světla. Výstava Světlo/stín v Uměleckém Centru Univerzity Palackého Konvikt zase předvedla světelné instalace mladých designérů.

Festival VZÁŘÍ opět podpořil i nevidomé. U příležitosti výstavy Světlo jinak se konalo autorské čtení poetického a prozaického ztvárnění vystavených fotografií. Také k sobotní videomappingové projekci byl ve spolupráci s Českým rozhlasem Olomouc vytvořen komentář. Návštěvníci tak mohli sledovat komentovanou projekci na olomouckou radnici, kterou ve stejný čas vysílal na svých vlnách v celostátní relaci i Český rozhlas.

Festivalu světla a videomappingu VZÁŘÍ se v letošním roce zúčastnilo kolem 12 tisíc lidí, a to i přes nepříznivé počasí v závěru festivalu

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS