Registrace

Duu Sousedi vyšlo první album

Duu Sousedi vyšlo první album
21. října 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Tak dlouho se potkávají dva lidé s futrály svých objemných nástrojů na chodbě svého bydliště, až založí kapelu. Název je pak plně výstižný: Sousedi. A právě jim vyšlo první album s názvem „Purpura Echo". Základ tvoří violoncello a kytara, ale vzhledem k použití looperů a dalších nejen vrstvících efektů vzniká specifický ambientně-psychedelický sound.

Pokud bychom si odmysleli současný moderní zvuk, asi by bylo případné přirovnání k Penguin Cafe Orchestra, ale to by tu ještě nesměly být vlivy domácí – Oldřich Janota a Dunaj.

Na koncertech si kapela zcela vystačí sama, ale na studiovém albu (které vydává Vinylou oceněné vydavatelství Polí5) se přeci jen objevuje řada hostů. Hlasem přispěla Dorota Barová (Tara Fuki, DoMa Ensemble, Vertigo,..) a slovem a textem básník Ladislav Puršl. Na albu se podíleli také cellistovi bývalí kolegové z kapely SM Lomoz - Tomáš Čížek (bicí nástroje) a Martin Keberle (viola).

Sousedi nejsou žádní nováčkové, jejich rukopis je již zcela vyzrálý. Ostatně mají za sebou zkušenosti i z jiných projektů a kapel. Karel Žďárský např. z již zmíněných SM Lomoz nebo ze současné sestavy krautrockově-psychedelických B4, Martin Peřina je pak členem jazzrockových Akline nebo stojí za vlastním projektem Between the Planets.

CD je vydáno v třípanelovém digipacku v nákladu 500ks. Jak už bývá u Polí5 zvykem, je možné jej na bandcampu stáhnout v digitální podobě zdarma nebo za dobrovolný příspěvek.


Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS