Registrace

Dorota Barová - feat.

Dorota Barová - feat.

„feat." je profilové kompilační album Doroty Barové, jedné z nejvýraznějších postav nezávislé české hudební scény. Dorota Barová je majitelkou sametového altu, vynikající hráčkou na violoncello, skladatelkou, textařkou a navíc ráda podstupuje hudební výlety do všech žánrů.

Kompilace „feat.“ obsahuje skladby nejen jejích „domovských“ kapel (Tara Fuki, Kuzmich Orchestra, Vertigo atd.), ale i skladby z nahrávek, kde Dorota hostuje (Lenka Dusilová, Květy, Jaromír Honzák Quintet, River, Frufru, Jan Burian atd.) nebo z projektů, kde se představuje jako autorka. A to, že Dorota Barová nejen krásně zpívá a hraje, ale je i vynikající autorkou a textařkou, dokazuje album „feat.“ opravdu přesvědčivě.

Abecedně - alternative, funk, heavy, jazz, pop, rock, world.  Všechny tyto rozdílné styly můžete na kompilaci slyšet. O svém cestování mezi hudebními žánry Dorota Barová říká: „Hudba hranice nemá, ty si vytvářejí lidé.  Chci ji právě takhle vnímat, svobodně. Pro mě je důležité sdělení a obsah a lidé, se kterými tu hudbu prožiju.“ Široké hudební rozpětí skladeb na kompilaci má přesto nepřeslechnutelná pojítka. A tak díky nezaměnitelnému zpěvu a často i autorskému či aranžérskému rukopisu Doroty Barové je album „feat.“ jednotným hudebním celkem.

CD je rámováno písněmi dua Tara Fuki. Úvodní skladba Sens je ze čtvrtého stejnojmenného řadového alba Tara Fuki, poslední osmnáctá skladba je doposud nevydanou živou verzí písněTango ze křtu alba Sens v pražském Divadle Archa. Ale „feat.“ obsahuje i další dosud nevydané skladby. Třetí v pořadí na albu je zatím nevydaná píseň Succubus kapely Kuzmich Orchestra, kdeDorota Barová místo violoncella hraje na baskytaru (a samozřejmě také zpívá). SkladbaPoległym, kterou Barová složila a nahrála pro film Lidice, si nafeat.“ našla místo v novém provedení Bucinatores orchestra v aranžmá Jana Jiruchy. Dosud nevydanou je také W środku serca kapely Baterky a pětici uzavírá píseň Můžeš kapely Lippany Tomáše MaňaseJde o vzácnou nahrávku z doby úplného začátku Dorotiny hudební cesty.

„Bylo zajímavé poslechnout si ty skladby po tolika letech. Je to jako když si člověk otevře deník. Okamžitě víš, co jsi v té době žil a jaký jsi byl. Něco bys chtěl prožít znova a něco je jenom do archívu na památku, ale ničeho nelituješ.“ říká Dorota Barová a dodává: „Nakonec jsem se snažila seřadit kompilaci od současnosti po minulost a zároveň aby ty písně nějak fungovaly spolu...”

Pět bonusových skladeb, které se nevešly na CD, je volně ke stažení na webové stránce alba www.indies.eu/alba/1329/feat/. Jedná se o skladby kapel Points, Čankišou, Tellemarkk, Lippany, Tisíc let od ráje. Výjimečné křty tohoto alba se uskuteční 11.9. v Praze v Divadle Archa  a 12.9. v Brně na Flédě. Společně s Dorotou Barovou zahrají Tara Fuki, Lenka Dusilová, Kuzmich Orchestra, Vertigo  a DoMa Ensemble. V Praze jako speciální host vystoupí na baskytaru Jaryn Janek.

Seznam skladeb:

 1. Tara Fuki  - Sens ... 3:35
 2. Lenka Dusilová  - Wspomnienie ... 3:46
 3. Kuzmich Orchestra  - Succubus ... 5:17
 4. Baterky - W środku serca ... 6:43
 5. Vertigo Quintet - Nieraz ... 6:31
 6. Janek Jaryn  - To, co było ... 2:39
 7. Bucinatores orchestra  - Poległym ... 5:02
 8. Doma ensemble  - Lato ... 2:07
 9. Jaromír Honzák Quintet - Hi! ... 3:33
 10. Květy  - Kytka ... 1:33
 11. Dura & Blues club  - Chvíl´očku strach ... 3:55
 12. Tara Fuki  - Čekání ... 5:31
 13. Frufru -  Volným pádem ... 4:08
 14. Jan burian  - Mezi polévkou a hlavním jídlem ... 3:39
 15. River  - Part x ... 5:37
 16. Chorchestr  - Lalka ... 4:00
 17. Asyl akt  - Houpačka ... 3:52
 18. Tara Fuki  and guests  - Tango ... 3:58
 19. Points  - Lulu On The Bridge ... 5:48
 20. Čankišou  - Diagonala ... 6:47
 21. Tellemarkk  - Noc v maroku ... 7:34
 22. Lippany  - Můžeš ... 5:02
 23. Tisíc let od ráje  - Death ... 4:03
 24. Total time: 1:46:30

Total time: 1:46:30

 Bonusové skladby volně ke stažení | www.indies.eu/alba/1329/feat/

Bio Doroty Barové

 Kariéru zpívající violoncellistky započala krátce po absolvovaní ostravské konzervatoře (obor hra na violoncello, 1989–95). Dva roky působila v hudebním seskupení kytaristy Tomáše Maňase Lippany, komponovala a sama interpretovala hudbu k Francouzskému divadlu FF MU v Brně (1996–98).

 V letech 2000 – 02 hrála v kapele Jiřího Hradila Chorchestr (funky-beat-jazz).

Od roku 2002 - 2006 hrála s kapelou Jiřího Starého Asyl Akt (electro-acoustic-trip).

Spolupracovala s brněnským divadlem Neslyším v představeních režisérky Zoji Mikotové. Za hudbu k divadelnímu představení Dům Hluchého(Dorota Barová a Zdeněk Kluka) byla oceněna třetí cenou Thalie v divadelní sezoně 2003.

V letech 2004 – 2007 byla hudebním dramaturgem brněnské jazzové  kavárny PoDobrazy.

V roce 2006 zkomponovala a natočila hudbu k filmu « Marta » režisérky Marty Novákové.

V současné době  paralelně s Tara Fuki vystupuje s kapelami Vertigo, s improvizačním akustickým duem Tellemarkk, v duu DoMa Ensemble se saxofonistou Marcelem Bártou, s Kuzmich Orchestra s kytaristou Josefem Ostřanským, s Bucinatores Orchestratrombonisty a skladatele Jan Jiruchy, v kapele Jaryna Janka «Ty lidi » a v akustickém projektu Anety Langerové.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS