Registrace

Countryová hvězda Dolly Partonová slaví sedmdesátiny

Countryová hvězda Dolly Partonová slaví sedmdesátiny

Sedmdesáté narozeniny oslaví 19. ledna zpěvačka, autorka písní, herečka i filantropka Dolly Partonová, která je považována za první dámu americké country. Během své kariéry prodala přes 100 milionů nosičů a složila na 3000 písní.

K těm nejznámějším patří I Will Always Love You (proslavila ji Whitney Houstonová), Jolene, Coat of Many Colors či My Tennessee Mountain Home. Partonová, držitelka několika cen Grammy, se věnuje i produkci a založila síť vlastních zábavních podniků.

Narodila se v Tennessee v chudé farmářské rodině jako čtvrtá ze 12 sourozenců, má irské a indiánské předky. Vystupovala už jako dítě v rozhlasových pořadech, první singly nahrála ve 13 letech. Důležitým zlomem v kariéře Partonové bylo hostování v programu zpěváka Johnyho Cashe (1959). V roce 1967 přijala nabídku zpěváka Portera Wagonera a stala se členkou jeho programu. Jejich spolupráce trvala šest let. Poté se Partonová vydala na samostatnou dráhu.

Zpěvačka se objevila rovněž na stříbrném plátně, zahrála si v komediích Od devíti k pěti, Nejlepší bordýlek v Texasu nebo Kočičí zlato. Objevila se i v Ocelových magnóliích.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS