Registrace

Cigánski Diabli představili nový videoklip, zanedlouho vyrazí na turné s J. Svěceným

Cigánski Diabli představili nový videoklip, zanedlouho vyrazí na turné s J. Svěceným

Skupina Cigánski Diabli jen před nedávnem zveřejnila videoklip ke skladbě Hop čibirib, který se točil v prostorách renesančního zámečku v Galantě. Jeho realizaci přitom vzala kapela do vlastních rukou, a to jak námět, tak režii i střih.

Všechno, co souviselo s výrobou videoklipu, bylo v naší režii. Už v minulosti jsme se přesvědčili o tom, že věci jdou bez problémů jen tehdy, když si je člověk udělá sám a není na nikom závislý," uvedl cimbalista Ernest Šarközi.

Speciální role se ve videoklipu zhostila jeho manželka, Silvia Šarköziová. Ta si vyzkoušela jízdu v luxusním automobilu, kterého hodnota je více než 200-tisíc euro. „Cítila jsem zvláště velkou zodpovědnost a do určité míry i strach. Postupem času jsem si ale zvykla a začala si to užívat," vzpomíná na natáčení zpěvačka a violončelistka.

Cigánski DiabliCigánski Diabli

Cigánski Diabli se v těchto dnech připravují i na turné s houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným, během kterého navštíví Zlín, Havířov, Světlou nad Sázavou, Poličku, Prahu, Prievidzu, Frýdek-Místek, Horní Bludovice a Luhačovice. Jedinečný hudební projekt je podle slov skupiny důkazem toho, že všechny žánry je možné propojit do jednoho souvislého celku.

Cigánski DiabliCigánski Diabli

Výsledek je ohromující. Všichni členové Cigánských Diablov jsou vystudovaní interpreti klasické hudby, a tak technicky perfektně zdatní. Díky tomu můžeme propojovat skladby starých mistrů s folklórem a naopak", dodal Jaroslav Svěcený. Na turné by podle něho měli zaznít melodie baroka (Bach), klasicismu (Leclaire) a romantismu (Brahms, Liszt), bokem nezůstanou ani písně z filmových snímků, folk nebo jazz.

Cigánski DiabliCigánski Diabli

Osmičlenný orchestr však kromě úspěchů na české a slovenské hudební scéně budí pozornost i v zahraničí. Před nedávnem se za doprovodu Aténského symfonického orchestru představil na Athens World Music Festival, absolvoval vystoupení v polském Ciechocineku na akci patřící mezi nejprestižnější a největší mezinárodní festivaly romské hudby a kultury v Evropě, a v neposlední řadě reprezentoval Slovensko i v rámci Letních olympijských her v Londýně.

Cigánski DiabliCigánski Diabli

Termíny koncertů – Cigánski Diabli a Jaroslav Svěcený:

  • 30. 11. - Zlín
  • 04. 12. - Havířov
  • 05. 01. - Světlá nad Sázavou
  • 06. 01. - Polička
  • 04. 03. - Praha
  • 19. 03. - Prievidza
  • 19. 05. - Frýdek-Místek
  • 07. 06. - Horní Bludovice
  • 14. 06. - Luhačovice

Videoklip ke skladbě Hop čibirib: http://www.youtube.com/watch?v=u7VG0KZJbuM

Více informací na: www.ciganskidiabli.sk 

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS