Registrace

Chcete automobil Johna Lennona? Máte šanci....

Chcete automobil Johna Lennona? Máte šanci....
10. května 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Máte rádi Johna Lennona? A chcete vlastnit kus historie? Tak pozor!! Brzy bude k mání první automobil bývalého zpěváka a hudebníka Johna Lennona. Do dražby totiž 12. července půjde v britském Chichesteru vůz Ferrari 330GT 2+2, který si zpěvák skupiny Beatles koupil v roce 1965. Tehdy za něj zaplatil 6500 liber a vůz si koupil v den, kdy složil řidičské zkoušky. 

Oznámila to aukční síň Bonhams. Očekává, že zachovalé auto, které může jet rychlostí až 245 kilometrů v hodině, někdo koupí až za až 220.000 liber (asi 6,7 milionu Kč).

Částka 6500 liber, kterou tehdy 24letý Lennon za vůz dal, podle síně Bonhams představuje dnešních asi 110.000 liber (zhruba 3,4 milionu). Tedy polovinu odhadované maximální ceny. Minimální cenu odhadli odborníci této aukční síně na 180.000 liber (asi 5,5 milionu Kč).

Skupina Beatles nahrála v únoru 1965 jeden ze svých největších hitů Ticket to Ride (Jízdenka). Shodou okolností ve stejný měsíc přinesla tamní média zprávu, že Lennon udělal řidičské zkoušky. Za několik hodin poté se u jeho domu tlačili obchodníci s nabídkami luxusních vozů značek Maserati, Jaguar či Aston Martin.

Lennon si šel auta prohlédnout a rozhodl se pro modré Ferrari 330GT 2+2. Vůz používal do října 1967 a najel s ním 32.200 kilometrů. V 80. letech ho získal současný majitel, který ho nyní prodává.

"Jsme nadšení, že nabízíme auto, které se spojuje s takovou osobností populární hudby," poznamenal představitel aukční síně Sholto Gilbertson. Dodal, že kupec získá s vozem dokumentaci k jeho původu a úpravám, u které je přiložena i Lennonova návazná korespondence.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS