Registrace

Buskerjam.cz a United Islands společně

Buskerjam.cz a United Islands společně
18. června 2014 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Projekt www.buskerjam.cz, který podporuje pouliční hudebníky – buskery, bude součástí doprovodného programu letošního ročníku pražského festivalu United Islands. Organizátoři festivalu oslaví letošní svátek hudby v ulicích a vyhradili pro busking zónu, která povede v pátek 20. 6. a v sobotu 21. 6. od Kinského náměstí, přes uličku pod Petřínem, Újezd - Kozí plácek a Vítěznou ulici.

Pouliční umělci oživí tuto hlavní křižovatku festivalu. Návštěvníci festivalu se tak mohou blíže seznámit s umělci, kteří svým kvalitním vystoupením ať už hudebním, divadelním ap., mohou zpříjemnit obyvatelům život ve městě a kulturně využít veřejný prostor, jak je to běžným zvykem v ostatních evropských metropolích.

Chcete slyšet začínající hvězdy? Příště už můžou hrát třeba na hlavní stagi festivalu...
Mezi buskery můžete slyšet na Kinského náměstí buskerskou kapelu Circus Problem, která se právě vrátila z uznávaného mezinárodního festivalu youbloom v Dublinu. Festival se letos konal od 13.do 15. června a účastnila se jej stovka nejlepších nových talentů z celého světa. Český busking reprezentoval Circus Problem jako výherce soutěže, který pořádal web www.buskerjam.cz a hlavní výhru - účast na festivalu sponzorovala irská whisky Tullamore D.E.W.

Dále ulyšíte mladé nadějné buskery z Brna - Zenový čaj, kteří o sobě říkají: "Naší hudbou proudí dynamická energie "tady a teď" - děláme poslechovou, taneční a optickou street show. Matouš válí na saxofón a cajón, Dalibor to rozjíždí na didgeridoo, zpívá a dělá hudební vtípky." Fanoušci buskerjamu.cz jim poslali takový počet hlasů, že se v soutěži youbloom umístili na 2.místě.

V sobotu na Újezdě od 18 h zahrají - 20 minutes - pražská art-popová kapela s nádechem rock-folku, jejíž jádro tvoří výjimečně dvě frontmanky - jednovaječná dvojčata.

Pod Petřínem bude v pátek hrát duo Simona&Ludmila, které milují hudbu a při pouličním hraní se chtějí o radost z ní podělit.

Tito i další umělci jsou registrováni na www.buskerjam.cz a jsou zárukou kvalitního hudebního zážitku. Všichni zúčastnění chtějí busking podpořit a ukázat návštěvníkům, že by bylo škoda busking z ulic Prahy vyloučit a jsou ochotni vést se zastupiteli MČ Prahy 1 konstruktivní dialog.

Busking není žebrání
Projekt www.buskerjam.cz má za cíl pomoci mladým začínajícím hudebníkům a kapelám a chce poukázat na to, že hraní po ulicích není žebrání, ale má potenciál obohacovat veřejný prostor.

Více o kapele Circus Problem
Kapela se dala dohromady v roce 2012. Hraje mix balkánské, klezmer, gypsy a world music.
https://soundcloud.com/circus-problem
https://myspace.com/circusproblem
https://www.facebook.com/CircusProblem

Více o webu buskerjam.cz
Cílem webu www.buskerjam.cz, který byl spuštěn v dubnu, je informovat českou veřejnost o fenoménu jménem busking, neboli pouličním umění, a pomoci mladým začínajícím hudebníkům se zviditelnit.
Na webu www.buskerjam.cz se mohou hudebníci zaregistrovat, vytvořit si svůj profil, vkládat své hudební ukázky a zvát tak posluchače na místa svého pouličního hraní. Posluchačům, kteří mají rádi pouliční hudebníky, zase web umožní dozvědět se o nich více a sledovat, kde zrovna hrají.

Hlavním ambasadorem projektu je česká big beatová ikona Vladimír Mišík, který kdysi ještě jako náctiletý začínal hrát pod širým nebem. „Hráli jsme tehdy s kamarády v Letenských sadech. Lidi se usmívali, takže jsme snad už tehdy rozdávali radost," vzpomíná Mišík. Projekt se rozhodl podpořit, protože je podle něj muzika senzační komunikační fenomén, zpívání a hraní před lidmi bývá vzrušující zážitek jak pro hudebníky, tak i pro posluchače. „Hudebníci vzhůru na ulici, ať je v našich městech veseleji," vyzývá Vladimír Mišík.
Stránka nabízí také příběhy a rozhovory s dalšími muzikanty a lidmi, kteří mají k pouličnímu umění blízko. Celá aktivita je součástí celosvětového projektu The Busking Project www.thebuskingproject.com

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS