Registrace

Bowieho nový videoklip je na YouTube zakázaný pro mladší 18 let

Bowieho nový videoklip je na YouTube zakázaný pro mladší 18 let
10. května 2013 | Autor: Redakce Napařbě.cz Hudební novinky

Nový videoklip The Next Day ke stejnojmennému albu, které v březnu vydal rocker David Bowie, je na videoserveru YouTube zakázaný lidem mladším 18 let. Britský hudebník a herec ve snímku ztělesňuje božského posla, ale hlavně opět provokuje, uvedl dnes na svém webu francouzský deník Le Figaro. Klip, který vyvolal skandál, ukazuje podle listu jakési kýčové smetiště lidstva.

Britský herec Gary Oldman zde jako zhýralý kněz nahání prostitutku v podání francouzské herečky Marion Cotillardové. Krev, sex, svěcená voda a krucifix. Je také vidět bičujícího se kajícníka, opilého kardinála a jeptišku, která má na rukou po ukžižování stigmata. Uprostřed těchto znesvěcených symbolů se nakonec objevuje Bowie jako světec, který děkuje svým věrným za účast na této kolektivní katarzi.

Provokativní videoklip je podle listu Le Figaro pro Bowieho skvělým marketingovým tahem. Zpěvák se vždy projevoval jako eso komunikace a obchodu. Jeho fanoušci bezpochyby ocení odvahu tohoto šestašedesátiletého umělce, který nadále rád bourá pravidla, dodal francouzský deník.

"Lidé, kteří žijí, kde žijete, se nesmějí dívat na toto video. Nikoli proto, že vás nemáme rádi, ale protože vlastníci (díla) mají nějaká omezení," objeví se na ploše videoklipu, když si ho chce uživatel internetu přehrát. 

Album The Next Day (Příští den) je Bowieho první hudební kolekcí po deseti letech. Kritici i fanoušci přijali nové skladby s nadšením. Koncem března se album hned po svém uvedení na trh dostalo i do čela české hitparády.

Bowie poprvé upoutal veřejnost v roce 1969 albem Space Oddity. Skutečnou slávu mu ale přineslo až v roce 1972 album The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars. Zaujal nejen originálními rytmy, melodiemi a experimentováním s hudebními styly, ale také na svou dobu extravagantními kostýmy a maskami, stejně jako scénickým pojetím koncertů.

Během turné v roce 2004 Bowie absolvoval operaci srdce. Od té doby naposledy vystoupil v roce 2006 na charitativním koncertě v New Yorku.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS