Registrace

18. ročník festivalu Okolo Třeboně

18. ročník festivalu Okolo Třeboně
20. června 2009 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Okolo Třeboně nabízí Cimrmany, Rybičky 48, Krucipüsk i Formánka Spisovatel Josef Formánek, autor bestselleru Prsatý muž a zloděj příběhů, je aktuálně posledním z velkých jmen, která ozdobí festival Okolo Třeboně.

Okolo Třeboně nabízí Cimrmany, Rybičky 48, Krucipüsk i Formánka Spisovatel Josef Formánek, autor bestselleru Prsatý muž a zloděj příběhů, je aktuálně posledním z velkých jmen, která ozdobí festival Okolo Třeboně. Třídenní program nabídne od 26. do 28. června přes padesát interpretů. Figurují mezi nimi Krucipüsk, Radim Hladík, Ivan Hlas, Rybičky 48 i Divadlo Járy Cimrmana. Multižánrová přehlídka si zároveň připomene jubileum, protože jihočeské lázeňské městečko oživí folkem, rockem a mnoha dalšími hudebními vůněmi již poosmnácté. Do 20. června lze sehnat vstupenky za speciální ceny.

Hrát se bude na třech scénách. Poprvé v celé festivalové historii přivítá zámecké pódium autora hitů z Šakalích let Ivana Hlase. Hned několik legend ozdobí rockovou scénu: Hudba Praha s Michalem Ambrožem, Krucipüsk s charismatickým zpěvákem Tomášem Hájíčkem, Blue Effect s Radimem Hladíkem nebo Znouzectnost. Dorazí i špičky folkrocku: Fleret s Jarmilou Šulákovou nebo Jarret. Na závěr celé akce uvede v neděli Divadlo Járy Cimrmana svou nejnovější hru s názvem České nebe. Záštitu nad festivalem převzal jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Poslední z hvězd, která před pár dny potvrdila účast, je spisovatel Josef Formánek. Naváže na Literární dvorek, jehož tradici loni založila Jihočeská literární buňka s Jiřím Hájíčkem. Formánek bude v sobotu číst ze své poslední knihy Mluviti pravdu. „Literatura na festival patří. Místo jsme pro ni našli v galerii U Žabouše, kde nás podpořil František Šedivý z firmy Agrico, “ upřesnil Barnáš.

Oproti loňsku se rozrostla rocková scéna. Program se rozprostřel do dvou dnů. Scéna vyvrcholí v sobotu večer se skupinami Hudba Praha, Znouzectnost, Votchi, Krucipüsk a Rybičky 48. „Tato pop-punková partička brázdí české hudební vody sedmým rokem. Stihla natočit dvě řadové desky a v září by měla vyjít další. Jejich aktivita se stala především za poslední rok fenoménem, a to nejen vítězstvím v televizních hitparádách, “ řekl za Rybičky 48 Martin Peška.

K tradičním položkám festivalu patří jeho kmotři Nezmaři, benefiční Běh Járy Cimrmana a recesistický závod Okolo Třeboně. Festivalový štáb už také zahájil přípravy na další z akcí, Léto v Třeboni. Při ní se 8. srpna v zámeckém parku společně představí Nezmaři s Jihočeskou komorní filharmonií, která zaranžovala zhruba dvacítku písní jihočeských folkových klasiků. Při koncertě, kde dostanou prostor i Třeboňští pištci, pokřtí společné album. Vstupenky si mohou zájemci zakoupit opět přes www.okolotrebone.cz nebo v síti Ticketportal

Kompletní seznam účinkujících na festivalu Okolo Třeboně je na webových stránkách www.okolotrebone.cz. Na nich lze sehnat také permanentky, které nově zahrnují i nedělní představení Divadla Járy Cimrmana. Do 20. června je lze sehnat za speciální ceny s dárkem v podobě trička Okolo Třeboně 2009.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS