Registrace

Hudební festival Spring Fest IV

Hudební festival Spring Fest IV
3. prosince 2010 | Autor: Redakce Napařbě.cz Festivaly

Již čtvrtý ročník tohoto stále se úspěšně rozvíjejícího hudebního festivalu má kořeny na konci zimy roku 2006. Festival je založen na spolupráci „věřících“ s „nevěřícími“. Na organizaci se podílejí a festival navštěvují lidé s rozdílnými názory na svět i víru.

Stejně tak členové kapel, které na festivalu vystupují, mají různé pohledy na život. Ale co nás spojuje, je vzájemná tolerance a snaha o pochopení. Akce se díky této myšlence dostala např. i na obrazovky ČT 1, TV Noe, do regionálních radií a stránky tištěných médií.

Festival je multižánrový. Hraje se od jemných melodií folku a funku přes klasický pop, rock či ska až po tvrdý metal a punk. Do programu je již tradičně řazena zábavná vložka jako např. taneční vystoupení, světelná či bubenická show a jiné.

Důležitou součástí projektu jsou vystoupení různých osobností. Např. kněží mluví o tom, co může křesťanství nabídnout dnešnímu světu, „nevěřící“ lidé povídají o svém vztahu k církvi či Bohu apod. SF rád uvítá i zahraniční hosty, kteří mluví o situaci v jejich zemi. Pro zájemce pak následuje v klidném prostředí beseda s vystupujícími.

V minulosti jste na tomto festivalu mohli spatřit kapely jako Šatlava, Green Smatroll, Zlatý Voči, Michael apod.

Na příštím ročníku, který se koná 14. 5. 2011 v horském městečku Rokytnice nad Jizerou přímo ve Skiareálu Horní Domky se můžete těšit na hvězdná jména jako JAKSI TAKSI, TRABAND, FRANTIŠEK NEDVĚD ml. atd. Od 16h vystoupí 7 kapel na hlavním podiu a 5 zejména místních hudebních těles na druhém podiu. Dále pro podporu myšlenky projektu je připravena tzv. Beseda-stage pro besedy a přednášky našich hostů.

JAKSI TAKSI na křesťanském festivalu?

Pro stálého návštěvníka hudebního festivalu SpringFest (SF) by tenhle titulek neměl být zvlášť překvapivý, leda jen v tom, že se může těšit na kapelu, kterou moc dobře zná. Ovšem pro ostatní by to mohlo vyvolat otázky, co dělají tihle „punk-rokeři“ na takovéto akci? Hodí se to vůbec? Festival je pořádaný mladými věřícími nadšenci s myšlenkou hledání tolerance a spolupráce mezi lidmi vyznávající rozdílný pohled svět. Proto pořadatelé hledají kapely, které se buď skládají z věřících členů, nebo mají zájem se k tomuto projektu vyjádřit. A kdo by mohl být lepším příkladem než právě tvorba Jaksi Taksi? Jejich každé CD se více či méně kontroverzně zaměřuje na nějakou problematiku a jedna z nich je otázka hledání smyslu života. Jejich poslední CD Optimista je toho jasným důkazem. Například píseň Betlémská reklamní s. r. o.: „Ukažte mi prosím tu správnou cestu, ukažte mi prosím, kudy mám jít, ukažte mi prosím tu správnou cestu, tak abych to mohl pochopit.“ Dále skladba Zázraky: „Protože věřím, že je něco mezi nebem a zemí, i když strašně, ale strašně málo, tak zázraky se stále dějí.“ Kapelník kapely Radek slíbil ochotu vyjádřit se k tématu hledání smyslu života veřejně. Po zhodnocení celého jejich díla je jasné, že Jaksi Taksi bojují za svobodu názoru. Za to, aby každý měl možnost vyjadřovat se k problémům, aniž by ho napadal nějaký státní či jiný institut. S tím souvisí i svoboda vyznání. Kapela svými texty říká, že svět je něco víc, než jen materiálno a zároveň se člověk nemusí držet zásadami jedné duchovní roviny. Ačkoliv ho ta konkrétní rovina může dobře inspirovat pro jeho etické hodnoty. Toto je poselství kapely Jaksi Taksi.

Svižná 3D prezentace Vám krátkými ukázkami představí všech šest kapel, které na SpringFestu vystoupily v loňském roce: http://www.springfest.wz.cz/index.php?…

Vstupenky opět v předprodeji za 110, – Kč od února 2011. Seznam prodejen nebo formulář pro objednávku vstupenek je na webu akce. Navštivte www.springfest.cz pro více informací.

Doporuč článek:

Přidat komentář - Nepřihlášený uživatel

Přidávat komentáře na náš web mohou pouze přihlášení uživatelé. Proto se prosím přihlaš pomocí přihlašovacího formuláře. Pokud náhodou ještě nemáš účet na našem webu, tak se neváhej registrovat pomocí registračního formuláře.

Hudební magazín plný hudebních novinek

Hudební magazín Napařbě.cz vznikl již před nějakou dobou, nyní jej však můžeš prohlížet v jeho zcela novém designu, který je mnohem přehlednější a modernější, než kdy dříve. Najdeš zde poutavé hudební články, fotoreporty, recenze, katalog klubů a ještě mnohem víc. S námi Ti rozhodně žádné hudební novinky neuniknou.

Napařbě.cz - odebírej náš obsah

Hudební magazín NaPařbě.cz na Facebooku Facebook Hudební magazín NaPařbě.cz na Twitteru Twitter Hudební magazín NaPařbě na RSS RSS